Zpět na hlavní stránku studijního programu

Níže uvedený seznam zahrnuje pouze pracoviště, na kterých jsou doktorandi DSP Mikrobiologie školeni nejčastěji. Je možné mít školitele i z jiné laboratoře nebo jiné instituce - v tom případě je však vhodné věc nejdříve prokonzultovat s garantem programu.

Fakulty UK, na kterých je program akreditován

Přírodovědecká fakulta

Laboratoř fyziologie bakterií (skupina doc. RNDr. Radovana Fišera, Ph.D.)

Nabídky doktorských projektů / pracovních pozic zveřejňované v aktualitách katedry (na této stránce jsou často uváděny i  nabídky z dalších pracovišť mimo PřF UK)

Volná témata dizertačních prací vypsaná v SIS (některá z těchto témat mohou oborově náležet i do DSP Molekulární a buněčná biologie, genetika a virologie - kontaktujte příslušného školitele)

STARS program vypisovaný každoročně PřF UK pro vynikající uchazeče o doktorské studium

1. lékařská fakulta

Ústav imunologie a mikrobiologie (skupina Mgr. Kateřiny Petříčkové, Ph.D.)

Nabídky doktorských projektů / pracovních pozic zveřejňované v aktualitách fakulty

2. lékařská fakulta

Ústav lékařské mikrobiologie (skupiny prof. MUDr. Pavla Dřevínka, Ph.D. a Mgr. Jana Tkadlece, Ph.D.)

Spolupracující instituce AV ČR

Mikrobiologický ústav

Laboratoř molekulární biologie bakteriálních patogenů (skupina prof. Ing. Petra Šeba, CSc.)

Laboratoř buněčné biologie infekcí (skupina RNDr. Jany Kamanové, Ph.D.)

Laboratoř buněčné signalizace (skupina RNDr. Pavla Brannyho, CSc.)

Laboratoř mikrobiální genetiky a genové exprese (skupina doc. Mgr. Libora Krásného, Ph.D.)

Laboratoř posttranskripční kontroly genové exprese (skupina RNDr. Branislava Večerka, CSc.)

Laboratoř environmentální mikrobiologie (skupina prof. RNDr. Petra Baldriana, Ph.D.)

Laboratoř environmentální biotechnologie (skupina prof. Ing. Tomáše Cajthamla, DSc.)

Laboratoř genetiky a metabolismu hub (skupina Mgr. Miroslava Kolaříka, Ph.D.)

Laboratoř biologie sekundárního metabolismu (skupina Mgr. Zdeňka Kameníka, Ph.D.)

Laboratoř biotransformací (skupina doc. Ing. Kateřiny Valentové, Ph.D.)

Laboratoř charakterizace molekulární struktury (skupina prof. Ing. Vladimíra Havlíčka, Ph.D.)

Nabídky doktorských projektú / pracovních pozic zveřejňované v aktualitách ústavu

Fyziologický ústav

Oddělení membránového transportu (skupina RNDr. Hany Sychrové, DrSc.)

Nabídky doktorských projektů zveřejňované v aktualitách ústavu

Nabídky pracovních pozic zveřejňované v aktualitách ústavu

Ústav organické chemie a biochemie

Skupina intramembránové proteolýzy a biologické regulace (skupina Ing. Kvida Stříšovského, Ph.D.)

Nabídky doktorských projektů / pracovních pozic zveřejňované v aktualitách ústavu

Ústav živočišné fyziologie a genetiky

Laboratoř anaerobní mikrobiologie (skupina Ing. Jakuba Mrázka, Ph.D.)

Kromě výše uvedených fakult a institucí se na uskutečňování programu podílejí i školitelé z dalších odborných pracovišť, kde se rozvíjí mikrobiologická tématika, např. Výzkumný ústav rostlinné výroby (skupina doc. RNDr. Markéty Marečkové, Ph.D., Epidemiologie a ekologie mikroorganizmů) aj.