Prohlídka hlavního sálu a Kuchařovy galerie kartografie

Expozice nazvaná Kuchařova galerie kartografie zpřístupňuje reprodukce základních děl z fondu sbírky a zároveň představuje hlavní evropské kartografické směry a školy. Návštevníci uvidí zvětšené kopie starých map Česka, Evropy i celého světa z dílny S. Münstera, J. A. Komenského, P. J. Šafaříka, J. B. Homanna, H. Hondia, A. Ortelia, G. M. Seuttera, P. Mortiera, G. Delisle, G. z Tilbury i glóby od firmy Jan Felkl a syn. Digitální prezentace nabízí průřez poklady Mapové sbírky, ukázky nejstarších digitalizovaných glóbů.

Informace pro návštěvníky

Otevírací doba

• Každou středu od 9 do 16 hodin (poslední vstup v 15.30) kromě státních svátků a letních a vánočních prázdnin.

• Vstupné se hradí vždy v hotovosti před začátkem exkurze.
  • Skupiny prosíme o jednorázovou platbu za všechny účastníky.
individuální návštěvníci
dospělí  70 Kč
děti 6–15 let*, studenti**, důchodci 40 Kč
děti před dovršením 6 let, držitelé ZTP*** (včetně doprovodu) vstup volný
studenti a zaměstnanci PřF UK vstup volný
komentované skupinové exkurze 50 Kč / osoba

Kapacita prohlídek

• Pro prohlídky s více než 5 osobami platí povinnost předchozího objednání e-mailem (mapcol@natur.cuni.cz), případně telefonicky (+420 221 951 967).
    • Kapacita skupinových exkurzí je omezena na 15 osob, při vyšším počtu zájemců je nutno skupinu rozdělit. V tom případě je možné během čekání navštívit Chlupáčovo muzeum Země ve stejné budově v suterénu.

Výklad

• Prohlídky pro individuální návštěvníky jsou bez odborného výkladu. Návštěvníkům jsou k dispozici k zapůjčení odborné texty o historii sbírky a vystavených exponátech v českém i anglickém jazyce.
    • Skupinové exkurze jsou doprovázeny komentářem průvodce v českém či anglickém jazyce. Výklad lze přizpůsobit potřebám a věku návštěvníků.
    • Komentovaná prohlídka trvá 45–60 minut, po předchozí domluvě lze tuto dobu zkrátit či prodloužit.

Další důležité informace a pokyny

• Prosíme návštěvníky, aby si odložili svrchní oděv a zavazadla do skříněk na chodbě před Mapovou sbírkou. Skříňky jsou uzamykatelné proti vratné záloze 10 Kč.
    • Účastníkům skupinových exkurzí budou při vstupu zapůjčeny návleky na obuv
    • V prostorách Mapové sbírky není dovoleno pořizovat fotografie a konzumovat jídlo a nápoje.
    • Prosíme návštěvníky, aby se nedotýkali vystavených exponátů.

Další informace naleznete v Badatelském řáduOrganizačním řádu Mapové sbírky.

* ode dne/do dne dovršení uvedeného věku
    ** pro přiznání slevy je nutné předložení platného průkazu

*** pro přiznání slevy je nutné předložení platného průkazu; bezbariérový vstup do budovy je z Votočkovy ulice bočním vchodem; Kuchařova galerie kartografie se v sále nachází na ochozu, který není bezbariérový