Průběh státních závěrečných zkoušek (SZZk) na Katedře fyzické geografie a geoekologie
Obhajoby bakalářských a magisterských prací (všechny obory)
Obhajoby probíhají tak, že v 10-ti minutách v případě bakalářské práce a v 15-ti minutách v případě magisterské práce představíte hlavní výsledky své obhajované práce formou prezentace. Důležité je dodržení časového limitu! Doporučujeme si doma prezentaci vyzkoušet nanečisto s měřením času. Poté je předneseno vyjádření vedoucího práce a posudek oponenta práce. Po jejich přednesení následují vaše reakce na posudky resp. odpovědi na dotazy či nejasnosti, které z nich vyplývají. Poté následují další dotazy od členů komise případně od dalších přítomných, SZZk jsou veřejné. Po skončení poslední obhajoby následuje porada komise o výsledcích obhajob.
Ústní bakalářské SZZk (studijní programy FGG, Hydro)
Ústní část SZZk probíhá tak, že každému uchazeči jsou položeny celkem 3 otázky ze základních předmětů fyzické geografie: geomorfologie, hydrologie, matematická geografie, meteorologie a klimatologie, krajinná ekologie - biogeografie, pedologie; přičemž důraz je kladen i na znalosti z regionální fyzické geografie. Student vždy dostane čas na stručnou přípravu.
Ústní magisterské SZZk (studijní programy FGG, Hydro)
Ústní část SZZk probíhá tak, že každému uchazeči jsou pokládány otázky ze zvolených předmětů. Student vždy dostane čas na stručnou přípravu. Seznam otázek k SZZk je k dispozici na sekretariátu katedry a na katedrovém webu. Po skončení ústních zkoušek následuje porada komise a vyhlášení výsledků státní závěrečné zkoušky. Hodnocení probíhá v souladu se Studijním a zkušebním řádem PřF UK v Praze.
Přejeme Vám zdárné zakončení studia!