Tato informace už není aktuální.
Evropské partnerství Transforming Health and Care Systems (THCS) vyhlásilo výzvu k předkládání návrhů mezinárodních projektů „Better care closer to home: Enhancing primary and community care“. Uzávěrka pro předběžné návrhy projektů (pre-proposals) je 30. 1. 2025.
Účast českých subjektů v projektech bude financována prostřednictvím Agentury pro zdravotnický výzkum České republiky (AZV).
17. 12. 2024 THCS pořádá webinář pro žadatele. Stránka akce a registrace.
19. 12. 2024 AZV pořádá webinář pro české žadatele. Registrace je možná do 17. 12. 2024 včetně. O akci a registrace.
Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, minimálně 1 měsíc před uzávěrkou, Oddělení projektového řízení (Martina Holíková, martina.holikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit všechny administrativní náležitosti přihlášky.
Pokud uvažujete o tom, že byste projekt koordinovali, prosím, kontaktujte nás IHNED, v nejhorším případě nejpozději cca 2 měsíce před uzávěrkou.
- Výzva na stránkách THCS – zadávací dokumentace, harmonogram, klíčové odkazy atd.
- Text výzvy – tematické zaměření výzvy, kritéria způsobilosti, zapojené země atd.
- Partner Search Tool.
- O výzvě na stránkách AZV – základní informace a dokumenty pro české uchazeče.
- Podmínky zapojení českého uchazeče.
Cílem výzvy je financovat výzkumné a inovační projekty, které posílí primární a komunitní systémy zdravotní a sociální péče a poskytnou tvůrcům politik a rozhodovacím orgánům (policy and decision makers) potřebné znalosti a nástroje ve vztahu k sektoru primární a komunitní péče.
Projekty se mají zaměřit na jedno z následujících podtémat:
- Sub-topic 1: Strengthening the primary and community health and care system
- Sub-topic 2: Systemic approaches to modernising the primary and community care sector
Délka projektu je 12–36 měsíců. Do projektu může být zapojeno 3 až 9 partnerů, minimálně ze 3 zemí zapojených do výzvy, z toho alespoň 2 musí být země EU nebo země asociované k programu Horizont Evropa, z jedné země mohou být zapojeni nejvýše 2 partneři. Navíc mohou být do projektu zapojeny nejvýše 2 organizace, které si zajišťují vlastní financování. Konsorcia by měla sdružovat odborné znalosti z většiny, ne-li ze všech následujících oblastí: academia, clinical and public health sector, professional medical associations, private sectors, regulatory authorities, patient organisations. Jeden hlavní řešitel (osoba) může být zapojen nejvýše do dvou projektových návrhů, z toho nejvýše do jednoho jako koordinátor.
Každý partner musí splňovat kritéria způsobilosti svého národního poskytovatele.
Země zapojené do výzvy: Austria, Belgium, Canada, Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Iceland, Ireland, Israel, Italy, Latvia, Lithuania, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland.
Financování účasti českých subjektů bude navázáno na Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 – 2030, Podprogram 3: Evropská partnerství v oblasti zdraví. Financován bude pouze aplikovaný výzkum. Celková částka podpory pro české uchazeče v této výzvě je 500 000 euro, maximálně 250 000 euro na jeden projekt (jeho českou část). Maximální intenzita podpory pro české účastníky je v případě výzkumných organizací až 100 %.
Projektové návrhy jsou podávány za celé konsorcium koordinátorem projektu prostřednictvím electronic submission system. Současně musí čeští účastníci k datu uzávěrky odevzdat AZV povinné národní přílohy.
Odeslání národních příloh datovou schránkou Univerzity Karlovy a některé přílohy samotné zajistí Oddělení projektového řízení, proto je nutné, aby nás zájemci o účast kontaktovali v dostatečném předstihu (na martina.holikova@natur.cuni.cz).
Aktualitu publikovala Ludmila Součková 3. 12. 2024.
Upraveno 9. 12. 2024 (doplněn odkaz na webinář AZV 19. 12. 2024).
Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.
Přehled všech grantových aktualit | All current funding news |
Newsletter „Grantové informace” |
“Funding Opportunities” newsletter |