Program Charleston bude financovat postdoktorské projekty, které budou řešeny na Univerzitě Karlově (UK) postdoktorandy a postdoktorandkami ze zahraničí. Vyhlášení první výzvy je plánováno na 1. 3. 2025, uzávěrka na 31. 5. 2025. Je žádoucí, aby v době vyhlášení výzvy byli potenciální školitelé z UK již domluveni s postdoky ze zahraničí, se kterými budou žádosti připravovat.
Pokud plánujete připravit projektový návrh do této výzvy jako školitel postdoka přicházejícího ze zahraničí, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, pokud možno do března 2025, Oddělení projektového řízení (Miroslav Kotrc, miroslav.kotrc@natur.cuni.cz) – čím dříve nás kontaktujete, tím smysluplnější podporu Vám budeme moci při přípravě návrhu poskytnout.
Pokud máte jakékoli dotazy k této výzvě, prosím, neváhejte se na nás obrátit.
- Tisková zpráva.
- Oznámení o nové grantové příležitosti pro financování postdoktorandských projektů na UK – přehled klíčových informací o programu.
Program Charleston je spolufinancován programem Horizont Evropa v rámci nástroje MSCA Cofund části Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA). Cílem MSCA je podpořit mobilitu a profesní růst výzkumníků v evropském výzkumném prostoru včetně zvýšení jejich zaměstnatelnosti jak v akademickém, tak v neakademickém sektoru.
Program Charleston bude zahájen 1. 1. 2025. Celkem bude uděleno 20 grantů: 10 v roce 2025 a 10 v roce 2026. Projekt musí svým řešením přispívat k plnění Cílů udržitelného rozvoje OSN. Doba řešení projektu se skládá z 24 měsíců na pracovišti UK plus 3 až 6 měsíců povinné stáže v neakademické instituci (za neakademické instituce se vedle soukromých firem považují například i nemocnice, muzea, knihovny, národní parky, nevládní neziskové organizace, orgány státní správy, agentury OSN a podobně). Tato neakademická instituce může být v Česku nebo i kdekoli v zahraničí, stáž může být rozdělena na dva kratší pobyty. Stáž v neakademické instituci musí být přínosná jak pro vědecký obsah projektu, tak pro kariérní rozvoj podpořeného postdoka.
Téma výzkumného projektu by mělo být primárně navrženo postdokem ve spolupráci s pracovištěm UK, kde by byl projekt řešen (tedy primárně se školitelem), a s partnerskou neakademickou institucí.
Způsobilý žadatel – postdok
- Může být jakékoli státní příslušnosti.
- K datu uzávěrky výzvy nesmí být zaměstnancem UK.
- K datu uzávěrky výzvy nesmí pobývat v Česku déle než 12 měsíců za posledních 36 měsíců.
- K datu uzávěrky výzvy musí být držitelem titulu PhD a současně být v držení tohoto titulu nejdéle 8 let (tato doba může být prodloužena z následujících důvodů: maternity leave; paternity leave; compulsory national service; time spent not working in research; long-term sick leave, seeking asylum, natural disaster, clinical training).
Rozpočet
- Osobní náklady postdoka (hrubá mzda 3361 euro měsíčně; 3508 euro, pokud má postdok dítě nebo děti).
- Příspěvek 600 euro měsíčně na výzkum.
- Příspěvek 200 euro na vzdělávání.
- Příspěvek na pokrytí cestovních nákladů spojených se stáží v neakademické instituci.
Podrobná pravidla budou popsána v dokumentu Guide for Applicants, který bude zveřejněn nejpozději při vyhlášení výzvy.
Aktualitu publikovala Ludmila Součková 6. 11. 2024.
Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.
Přehled všech grantových aktualit | All current funding news |
Newsletter „Grantové informace” |
“Funding Opportunities” newsletter |