Přijímací řízení se zahajuje podáním řádně vyplněné přihlášky a uhrazením poplatku za úkony spojené s přijímacím řízením do 28. února 2025.
Podmínky pro přijetí
Ukončené středoškolské vzdělání doložené do 30. září 2025. Uchazeči, kteří složí maturitní zkoušku v podzimním zkušebním období, jakož i uchazeči, o jejichž podané žádosti o uznání zahraničního vzdělání nebylo do 30. září 2025 rozhodnuto, doloží potřebný doklad nejpozději do 22. října 2025.
Absolventi českých SŠ doloží splnění této podmínky při zápisu do studia úředně ověřenou kopií maturitního vysvědčení.
Absolventi zahraničních SŠ doloží splnění této podmínky některým ze způsobů uvedených na webové stránce Uznávání zahraničního středoškolského vzdělání.
- Úspěšné složení přijímací zkoušky (pokud od ní nebylo upuštěno).
- Ke studiu programu Bioinformatika budou přijati všichni uchazeči, kteří při přijímací zkoušce získají alespoň 40 bodů ze 100 možných.
-
Ke studiu programu Geografie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Dějepis se zaměřením na vzdělávání budou přijati uchazeči, kteří v každé části testu získají minimálně 20 bodů a zároveň se podle celkového počtu dosažených bodů umístí v pořadí odpovídajícím předem stanovenému předpokládanému počtu 30 přijímaných uchazečů.
-
Ke studiu ostatních programů budou uchazeči přijati podle pořadí stanoveného dle počtu bodů dosažených v přijímací zkoušce. Bodovou hranici pro přijetí do jednotlivých studijních programů stanoví děkan fakulty s přihlédnutím k počtu uchazečů skládajících přijímací zkoušku, počtu přijatých uchazečů na základě upuštění od přijímací zkoušky, statistických charakteristik přijímacího testu a kapacitním možnostem fakulty. Počty přijatých pro konkrétní studijní program jsou stanoveny též s ohledem na počty podaných přihlášek v jiných studijních programech, které mají ve svých plánech společné předměty. Přitom je zohledňována kapacita fakulty, odborných učeben a poslucháren, aby mohl být sestaven rozvrh, který všem zapsaným studentům umožní absolvovat studijní povinnosti dle studijního plánu daného programu.
- V případě malého počtu přihlášených uchazečů může děkan svým opatřením se souhlasem sekční vědecké rady upustit od přijímací zkoušky a přijmout všechny uchazeče o studium daného studijního programu, kteří splní stanovené vzdělání.
Přihláška ke studiu a poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením
PŘIHLÁŠKA se podává elektronicky prostřednictvím modulu Přijímací řízení v informačním systému Univerzity Karlovy (SIS).
Vyplněnou přihlášku je třeba v SIS elektronicky odeslat nejpozději do 28. února 2025 (vytištěná podoba přihlášky se na fakultu nezasílá). Použitá e-mailová adresa a heslo jsou přístupovými údaji do SIS po celou dobu přijímacího řízení.
Na každý zvolený program, příp. specializaci v rámci programu, se podává samostatná přihláška. Specializaci v rámci programu si uchazeč volí při podání přihlášky ke studiu, v rámci programu uchazeč může podat přihlášku na více specializací.
Programy sdruženého studia "... se zaměřením na vzdělávání" jsou vyhlašovány v pevných kombinacích ve struktuře maior (uvedený jako první v kombinaci) + minor program. Předpokládá se, že v programu maior student zpracovává bakalářskou práci, o případné možnosti zpracovat bakalářskou práci ve studijním programu minor rozhoduje děkan na žádost studenta.
POPLATEK ve výši 910 Kč se hradí za každou podanou přihlášku a je splatný nejpozději do 28. února 2025.
Platba kartou
V SIS v detailu odeslané přihlášky lze poplatek uhradit platební kartou.
Platba z tuzemského bankovního účtu
Název účtu: Univerzita Karlova
Číslo účtu: 19-2764980247/0100
Variabilní symbol: 988018
Specifický symbol: identifikační číslo přihlášky vygenerované v SIS při založení přihlášky
Do poznámky pro příjemce uvést jméno uchazeče.
Platba ze zahraničního účtu
Název účtu: Univerzita Karlova
IBAN: CZ8701000000192764980247
SWIFT (BIC): KOMBCZPPXXX
Do poznámky pro příjemce uvést jméno uchazeče.
Banka: Komerční banka, a.s
Sídlo banky: Praha 1, Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07, P.O. BOX 839
Při zahraniční platbě jiné než SEPA je nutno uhradit veškeré bankovní poplatky. Pro zajitění jejich úhrady lze použít platbu s typem poplatku "OUR".
V případě, že přihláška nesplňuje stanovené náležitosti nebo nebyl zaplacen poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením, fakulta vyzve uchazeče k odstranění nedostatků a stanoví mu k tomu přiměřenou lhůtu. Nebudou-li v této lhůtě nedostatky uchazečem odstraněny, řízení ve věci přijetí ke studiu bude zastaveno. Uhrazený poplatek fakulta nevrací.
Přijímací zkouška
Řádný termín: 9. – 13. června 2025
Náhradní termín: 18. – 20. června 2025; pro program Bioinformatika – 24. června 2025
Pozvánka k přijímací zkoušce je zasílána pouze v elektronické podobě prostřednictvím elektronického informačního systému univerzity nejpozději 30 dní před datem konání zkoušky. V případě, že fakulta zasílá pozvánku na náhradní termín přijímací zkoušky, lze tuto lhůtu přiměřeně zkrátit.
Přijímací zkoušku v náhradním termínu může povolit děkan uchazeči, který o to požádá nejpozději tři dny po konání zkoušky v řádném termínu. Důvodem pro náhradní termín jsou pouze závažné důvody, zejména zdravotní. Dalšími důvody jsou řádné studium v zahraničí, které je přípravou ke studiu na vysoké škole, příp. maturitní či absolventská zkouška konaná v období 2. – 13. června 2025. Žádost musí být náležitě odůvodněna a důvody musí být doloženy. Další náhradní termín se nepřipouští.
Žádost se podává a vyřizuje prostřednictvím elektronického informačního systému univerzity.
Uchazeč může z důvodu svého zdravotního handicapu, včetně specifických poruch učení, požádat o přizpůsobení přijímací zkoušky. V žádosti musí být uvedeny konkrétní požadavky přizpůsobení přijímací zkoušky a musí být doložena lékařskou zprávou nebo vyjádřením relevantního odborného pracoviště. O žádosti rozhoduje proděkan, v případě nedostatečnosti si může vyžádat doplnění dalšího nebo konkrétnějšího dokladu.
Žádost se podává a vyřizuje prostřednictvím elektronického informačního systému univerzity a je nutné ji podat nejpozději do 31. března 2025.
Je-li zdravotní handicap uplatněn dodatečně, například v rámci odvolacího řízení, nelze jej při rozhodování zohlednit.
Popis přijímací zkoušky
-
Přijímací zkouška je jednokolová písemná formou testu nebo ústní formou pohovoru (specifikováno v přehledu studijních programů).
-
Předměty přijímací zkoušky jsou specifikovány v přehledu studijních programů.
-
Pokud uchazeč podá přihlášky ke studiu dvou a více studijních programů se shodnými předměty písemné přijímací zkoušky, vykoná písemnou přijímací zkoušku ze shodného předmětu pouze jednou.
-
Pro programy Geologie bez specializace, Geotechnologie a Hospodaření s přírodními zdroji je společná ústní přijímací zkouška, kterou uchazeč vykoná pouze jednou.
-
Každý test nebo ústní pohovor (předmět přijímací zkoušky) je hodnocen maximálně 100 body.
-
Testy písemných zkoušek nebo ústní zkouška jsou v českém jazyce.
-
Termíny zkoušky z jednotlivých předmětů se nepřekrývají.
Obsahová náplň odborného testu z Biologie vychází především z platných učebnic pro gymnázia vydaných v ČR. Některé testové otázky svým obsahem a tématem přesahují gymnaziální učivo – ověřují zájem uchazečů o obor, schopnost logického uvažování, řešení problémů s biologickou tématikou na základě správné interpretace poskytnutých vstupních informací (např. ve formě textu, grafu, tabulky, schématu nebo obrázku). Některé otázky také ověřují schopnost aplikace základních gymnaziálních znalostí a dovedností z ostatních přírodovědných oborů (chemie, fyzika, geografie, geologie) a matematiky při řešení biologického problému.
Obsahová náplň odborného testu z Dějepisu, Chemie, Geografie, Matematiky, Základní orientace v problematice obyvatelstva a ústní zkoušky Základní orientace v přírodních vědách vychází z platných učebnic pro gymnázia vydaných v ČR, případně z rámcových vzdělávacích programů pro gymnázia a z platných kurikulárních dokumentů. Navíc jsou zařazeny otázky zjišťující zájem o obor a schopnost logické úvahy a aplikace znalostí, dovedností a postupů, které jsou běžnou součástí středoškolského kurikula.
V testu z Dějepisu se navíc ověřují schopnosti chronologického, logického a historického myšlení a dobrá orientace v českých a světových dějinách, zároveň se předpokládá rozhled po kulturně-společenském dění.
Odborná zkouška z matematiky pro program Bioinformatika vychází z přijímací zkoušky pro bakalářské studijní programy Matematika a Informatika na MFF UK (testují se předpoklady ke studiu studijního oboru, tj. logické myšlení, přesnost vyjadřování, středoškolská matematika).
Bližší informace ke koncepci přijímacích testů najdete v souborech modelových otázek k přijímacím zkouškám.
Upuštění od přijímací zkoušky
Od přijímací zkoušky bude upuštěno uchazeči na základě jeho písemné žádosti, pokud splní alespoň jedno z kritérií stanovených pro jednotlivé programy. Přijati budou všichni uchazeči, kterým bude rozhodnutím upuštěno od přijímací zkoušky.
Jiné důvody, než kritéria stanovená pro jednotlivé programy není možné zohlednit pro upuštění od přijímací zkoušky.
Žádost spolu s kopií stanoveného dokladu o splnění kritéria je třeba zaslat v listinné podobě na poštovní adresu fakulty do 30. dubna 2025. Uchazeč musí nejprve řádně podat přihlášku ke studiu. O žádosti je rozhodnuto do 30 dnů od jejího doručení fakultě a rozhodnutí je odesíláno prosdtřednictvím SIS.
Doklady o splnění jednotlivých kritérií
Zohledňována je účast ve stanovených soutěžích v České a Slovenské republice a seminářích/kurzech PřF a MFF v letech 2022 – 2025, absolvování testů v rámci Národních srovnávacích zkoušek (Scio) v aktuálním akademickém roce, pro zohlednění stanovené výuky s dosaženým průměrem je třeba vykonat maturitní zkoušku na české nebo slovenské střední škole v letech 2022 – 2025.
Účast v příslušném kole olympiády, SOČ a soutěže Eurorebus se dokládá kopií diplomu nebo osvědčení o účasti, příp. kopií potvrzení pořadatele soutěže o účasti v soutěži.
Pokud termín konání ústředního (celostátního) kola olympiády, SOČ a soutěže Eurorebus v roce 2025 proběhne po 30. dubna 2025, pak je dokladem kopie potvrzení pořadatele soutěže o nominaci (postupu) uchazeče do zmíněného kola.
Účast v semináři/kurzu pořádaném PřF a/nebo MFF se dokládá kopií osvědčení o účasti.
Výuka vybraných předmětů a dosažených známek se dokládá kopiemi ročníkových vysvědčení nebo Výpisu pololetní a konečné klasifikace za jednotlivé ročníky (tzv. Katalogového listu).
Výsledek Národní srovnávací zkoušky se dokládá kopií certifikátu o zkoušce.
Výsledek Mezinárodních Advanced Placement zkoušek se dokládá kopií dokumentu Student Score Report For Colleges and Universities nebo certifikátem / potvrzením vystaveným Centrem pro talentovanou mládež Praha.
Kopie příslušných dokladů nemusí být úředně ověřeny.
Přehled zohledňovaných kritérií (specifikace dokladů je uvedena výše)
1 |
Řešitelé ústředního (celostátního) kola olympiád |
Biologická olympiáda kategorie A Chemická olympiáda kategorie A a E Fyzikální olympiáda kategorie A Matematická olympiáda kategorie A a P Zeměpisná olympiáda kategorie D, v SR kategorie Z Geologická olympiáda kategorie B |
2 |
Řešitelé ústředního (celostátního) kola olympiád |
Biologická olympiáda kategorie A Chemická olympiáda A a E Fyzikální olympiáda kategorie A Matematická olympiáda kategorie A a P |
3 |
Řešitelé krajského kola olympiád |
Biologická olympiáda kategorie A Chemická olympiáda kategorie A a E Fyzikální olympiáda kategorie A Matematická olympiáda kategorie A a P Zeměpisná olympiáda kategorie D |
4 |
Řešitelé krajského kola olympiády |
Biologická olympiáda kategorie A Chemická olympiáda kategorie A a E Fyzikální olympiáda kategorie A Matematická olympiáda kategorie A a P Zeměpisná olympiáda kategorie D Geologická olympiáda kategorie B Ekologická olympiáda |
5 |
Úspěšní řešitelé krajského kola olympiád |
Fyzikální olympiáda kategorie A, B, C a D Matematická olympiáda kategorie A, B, C a P |
6 |
Účastníci ústředního (celostátního) kola SOČ v oborech |
1. Matematika a statistika 2. Fyzika 3. Chemie 4. Biologie a vědy o Zemi 5. Molekulární biologie 8. Ochrana a tvorba životního prostředí |
7 |
Účastníci ústředního (celostátního) kola v SOČ v oborech |
1. Matematika a statistika 2. Fyzika 3. Chemie 4. Biologie a vědy o Zemi 5. Molekulární biologie |
8 |
Účastníci ústředního (celostátního) kola v SOČ v oborech |
12. Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie 14. Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času |
9 |
Řešitelé krajského kola v SOČ v oborech |
1. Matematika a statistika 2. Fyzika 3. Chemie 4. Biologie a vědy o Zemi 5. Molekulární biologie 7. Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství 8. Ochrana a tvorba životního prostředí |
10 |
Úspěšní řešitelé seminářů |
Matematický korespondenční seminář MFF UK Fyzikální korespondenční seminář MFF UK Korespondenční seminář z programování MFF UK Korespondenční seminář MaM MFF UK Lingvistický korespondenční seminář Pralinka MFF UK |
11 |
Úspěšní řešitelé Korespondenčního semináře inspirovaného chemickou tématikou (KSICHT) pořádaného PřF UK, kteří ve školním roce 2023/2024 získali alespoň 50 % z celkového počtu bodů nebo ve školním roce 2024/2025 získají v 1. – 3. sérii alespoň 50 % z celkového počtu bodů 1. – 3. série |
|
12 |
Úspěšní řešitelé Korespondenčního semináře inspirovaného geografickou tématikou (Geografie nás baví) pořádaného UK. |
|
13 |
Úspěšní řešitelé Korespondenčního semináře inspirovaného geologickou tématikou (Kamenožrout) pořádaného UK, kteří se alespoň v jedné ze sérií ve školním roce 2023/2024 nebo v první sérii školního roku 2024/2025 umístili v pořadí na 1. – 3. místě nebo získali alespoň 50 % z celkového počtu bodů (certifikát označen „za úspěšné řešení“) |
|
14 |
Úspěšní řešitelé Přípravného kurzu k přijímacím zkouškám z geografických oborů, kartografie a geoinformatiky a demografie, kteří získali alespoň 50 % z celkového počtu bodů v závěrečném testu. |
|
15 |
Úspěšní řešitelé krajského a celostátního kola soutěže Eurorebus kategorie SŠ. |
|
16 |
Uchazeči, kteří dosáhnou v aktuální školním roce v jednom z 1. – 4. termínu Národních srovnávacích zkoušek (NSZ; Scio) percentil 70 a více v každém oddílu testu Obecných studijních předpokladů nebo Všeobecných študijných predpokladov. Termíny testování, místa konání v celé ČR a SR, vzorové testy a podmínky přihlašování jsou zveřejněny na www.scio.cz/nsz. |
|
17 |
Uchazeči, kteří dosáhnou v aktuální školním roce v jednom z 1. – 4. termínu Národních srovnávacích zkoušek (NSZ; Scio) percentil 60 a více v každém oddílu testu Základy společenských věd. Termíny testování, místa konání v celé ČR a SR, vzorové testy a podmínky přihlašování jsou zveřejněny na www.scio.cz/nsz. |
|
18 |
Uchazeči, kteří absolvovali na české nebo slovenské škole výuku předmětu Zeměpis/Geografie v 1., 2. a 3. ročníku čtyřletých oborů/v 3., 4. a 5. ročníku šestiletého gymnázia/v 5., 6. a 7. ročníku osmiletého gymnázia s průměrným prospěchem do 1,5 včetně. Do průměru se započítávají pololetní a konečné známky uvedených ročníků, tedy 6 známek. |
|
19 |
Uchazeči, kteří absolvovali na české nebo slovenské škole výuku nejméně jednoho z předmětů: Biologie Chemie v 1., 2. a 3. ročníku čtyřletých oborů/v 3., 4. a 5. ročníku šestiletého gymnázia/v 5., 6. a 7. ročníku osmiletého gymnázia s průměrným prospěchem do 1,5 včetně. Do průměru se započítávají pololetní a konečné známky uvedených ročníků, tedy 6 známek. |
|
20 |
Uchazeči, kteří absolvovali na české nebo slovenské škole výuku nejméně jednoho z předmětů: Biologie Fyzika Chemie Matematika Zeměpis/Geografie v 1., 2. a 3. ročníku čtyřletých oborů/v 3., 4. a 5. ročníku šestiletého gymnázia/v 5., 6. a 7. ročníku osmiletého gymnázia s průměrným prospěchem do 2,0 včetně. Do průměru se započítávají pololetní a konečné známky uvedených ročníků, tedy 6 známek |
|
21 |
Uchazeči, kteří absolvovali na české nebo slovenské škole výuku nejméně jednoho z předmětů Biologie Fyzika Chemie Matematika Zeměpis/Geografie v 1., 2. a 3. ročníku čtyřletých oborů/v 3., 4. a 5. ročníku šestiletého gymnázia/v 5., 6. a 7. ročníku osmiletého gymnázia s průměrným prospěchem do 3,0 včetně. Do průměru se započítávají pololetní a konečné známky uvedených ročníků, tedy 6 známek. |
|
22 |
Uchazeči, kteří absolvovali mezinárodní zkoušky Advanced Placement z předmětu AP Biology s výsledkem 5 nebo 4. |
|
23 |
Uchazeči, kteří absolvovali mezinárodní zkoušky Advanced Placement z předmětu AP Chemistry s výsledkem 5 nebo 4. |
|
24 |
Uchazeči, kteří absolvovali mezinárodní zkoušky Advanced Placement z předmětů AP Physics 1 nebo AP Physics 2 s výsledkem 5 nebo 4. |
|
25 |
Uchazeči, kteří absolvovali mezinárodní zkoušky Advanced Placement z předmětu AP Human Geography s výsledkem 5 nebo 4. |
|
26 |
Uchazeči, kteří absolvovali mezinárodní zkoušky Advanced Placement z předmětu AP Environmental Science s výsledkem 5 nebo 4. |
Znalost anglického jazyka
U uchazečů se očekává znalost anglického jazyka umožňující studium některých předmětů v tomto jazyce.
Nahlížení do spisu
Po oznámení rozhodnutí děkana o výsledku přijímacího řízení má uchazeč právo nahlížet do spisu. Organizačně administrativní podmínky pro nahlížení stanoví děkan svým opatřením.
Bližší informace poskytuje studijní odbor fakulty
Další informace jsou k dispozici na webové stránce: Uchazeči o bakalářské studium
Přehled bakalářských studijních programů v akademickém roce 2025/2026
(forma studia prezenční, standardní doba studia 3 roky, jazyk výuky český)
Studijní programy v oblasti BIOLOGIE |
Forma přijímací zkoušky |
Předmět přijímací zkoušky |
Číslo kritéria pro upuštění od přijímací zkoušky |
---|---|---|---|
Biologie bez specializace |
písemná |
Biologie |
1, 6 |
Ekologická a evoluční biologie bez specializace |
písemná |
Biologie |
1, 6 |
Molekulární biologie a biochemie organismů bez specializace |
písemná |
Biologie nebo Chemie zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 6 |
Bioinformatika bez specializace (výuka probíhá ve spolupráci s MFF UK) |
písemná |
Odborná zkouška z matematiky |
2, 5, 7, 10 |
Studijní programy v oblasti CHEMIE |
Forma přijímací zkoušky |
Předmět přijímací zkoušky |
Číslo kritéria pro upuštění od přijímací zkoušky |
---|---|---|---|
Biochemie |
písemná |
Chemie |
1, 3, 6, 11, 23 |
Chemie |
písemná |
Chemie |
1, 3, 6, 11, 23 |
Chemie a fyzika materiálů |
písemná |
Chemie |
1, 3, 6, 11, 23, 24 |
Klinická a toxikologická analýza |
písemná |
Chemie |
1, 3, 6, 11, 16, 23 |
Medicinální chemie |
písemná |
Chemie |
1, 3, 6, 11, 23 |
Studijní programy v oblasti GEOGRAFIE a GEOLOGIE |
Forma přijímací zkoušky |
Předmět přijímací zkoušky |
Číslo kritéria pro upuštění od přijímací zkoušky |
---|---|---|---|
Aplikovaná geografie se specializací Fyzická geografie a geoinformatika |
písemná |
Geografie nebo matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky
|
1, 4, 6, 9, 12, 14, 15, 16, 18, 26 |
Aplikovaná geografie se specializací Sociální geografie a geoinformatika |
písemná |
Geografie nebo matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 4, 6, 9, 12, 14, 15, 16, 18, 25 |
Demografie se specializací Demografie s historií (výuka probíhá ve spolupráci s FF UK) |
písemná |
Základní orientace v problematice obyvatelstva |
1, 4, 6, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 20, 25, 26 |
Demografie se specializací Demografie se sociologií (výuka probíhá ve spolupráci s FF UK) |
|||
Demografie se specializací Demografie se sociální geografií |
|||
Geografie a kartografie |
písemná |
Geografie nebo Matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky
|
1, 4, 6, 9, 12, 14, 15, 16, 18, 25, 26 |
Geologie |
ústní |
Základní orientace v přírodních vědách přijímací zkouška ověřuje základní orientaci uchazeče v přírodních vědách, zejména ve vědách o Zemi. Podstatnou součástí zkoušky je tzv. motivační pohovor, tj. diskuse s uchazečem o jeho zájmech v oboru. |
1, 8, 13, 21 |
Geotechnologie |
|||
Hospodaření s přírodními zdroji |
|||
Geologie se specializací Geoarcheologie (výuka probíhá ve spolupráci s FF UK) |
písemná |
|
1, 6, 13 |
Praktická geobiologie |
písemná |
Biologie |
1, 6, 13
|
Hydrologie a hydrogeologie |
písemná |
Geografie nebo Matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 4, 6, 9, 13, 16, 20, 26 |
Vědy o Zemi |
písemná |
Biologie nebo Chemie nebo Geografie nebo Matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 4, 6, 9, 13, 16, 20 |
Ochrana životního prostředí |
ústní |
Základní orientace v přírodních vědách přijímací zkouška ověřuje základní znalosti uchazeče v přírodních vědách. Součástí zkoušky je i tzv. motivační pohovor, tj. diskuse s uchazečem o jeho zájmech v oboru Ochrana životního prostředí |
1, 4, 6, 9, 11, 13, 16, 19, 22, 23, 26 |
Studijní programy SE ZAMĚŘENÍM NA VZDĚLÁVÁNÍ |
Forma přijímací zkoušky |
Předmět přijímací zkoušky |
Číslo kritéria pro upuštění od přijímací zkoušky |
---|---|---|---|
Biologie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Biologie |
1, 6, 8 |
Biologie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Geografie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Biologie nebo geografie zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 6, 8 |
Biologie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Geologie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Biologie |
1, 6, 8 |
Biologie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Chemie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Biologie nebo chemie zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 6, 8 |
Biologie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Matematika se zaměřením na vzdělávání (výuka ve spolupráci s MFF UK) |
písemná |
Biologie nebo matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 6, 8 |
Geografie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Geografie nebo matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 4, 6, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 18, 25, 26 |
Geografie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Biologie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Biologie nebo geografie zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 6, 8 |
Geografie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Dějepis se zaměřením na vzdělávání (výuka ve spolupráci s PedF UK) |
písemná |
Dějepis a geografie 2 rovnocenné části testu |
Od přijímací zkoušky se neupouští |
Geografie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Matematika se zaměřením na vzdělávání (výuka ve spolupráci s MFF UK) |
písemná |
Geografie nebo matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 4, 6, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 18, 25, 26 |
Geologie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Biologie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Biologie |
1, 6, 8 |
Geologie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Chemie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Chemie |
1, 4, 6, 8, 9, 11, 13, 20, 23 |
Chemie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Chemie |
1, 3, 6, 8, 11, 23 |
Chemie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Biologie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Biologie nebo chemie zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 6, 8 |
Chemie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Fyzika se zaměřením na vzdělávání (výuka ve spolupráci s MFF UK) |
písemná |
Chemie nebo matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 3, 6, 8, 11, 23 |
Chemie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Geologie se zaměřením na vzdělávání |
písemná |
Chemie |
1, 4, 6, 8, 9, 11, 13, 20, 23 |
Chemie se zaměřením na vzdělávání se sdruženým studiem Matematika se zaměřením na vzdělávání (výuka ve spolupráci s MFF UK) |
písemná |
Chemie nebo matematika zvolí si uchazeč ve formuláři přihlášky |
1, 3, 6, 8, 11, 23 |
Podmínky přijímacího řízení ke studiu bakalářského programu SCIENCE s výukou v anglickém jazyce.