Neděle 1.9.2024

Zeměpisná olympiáda změnila název na GEOGRAFICKÁ

Od aktuálního školního roku 2024/2025 Zeměpisná olympiáda změnila název na Geografická olympiáda. Do nadcházejícího roku tedy vstupuje olympiáda s nový názvem, ale podle původních pravidel.

Jaké byly hlavní důvody ke změně názvu?

• v rámci revize RVP vznikne samostatná vzdělávací oblast GEOGRAFIE (nikoliv zeměpis), lze tedy očekávat i přejmenování školního vyučovacího předmětu
  • ve spoustě případů se v českém prostředí slovo geografie používá již dlouho
  • soutěž organizuje Česká geografická společnost
  • i časopis, ve kterém se o olympiádě pravidelně můžete dočíst má v názvu „geografie“, časopis Geografické rozhledy, aj. …

Změnu názvu soutěže doprovází i změna loga a další velkou novinkou bude zcela nový web, samozřejmě s názvem www.geografickaolympiada.cz, který byl spuštěn dnes 1. 9. 2024. A aby nebylo dobrých zpráv málo, tak může být Geografická olympiáda i nadále OLYMPIÁDOU, což potvrdil v dopise Český olympijský výbor.