Iniciativa Driving Urban Transitions (DUT) vyhlásila výzvu k předkládání návrhů mezinárodních výzkumných projektů zaměřených na pomoc městům v přechodu k udržitelnější ekonomice a fungování. Uzávěrka pro předběžné návrhy projektů (pre-proposals) je 14. 11. 2024.
Účast českých subjektů v projektech bude financovat Technologická agentura České republiky (TA ČR).
10. 9. 2024 pořádá DUT informační webinář pro žadatele.
Bližší informace o akci a registrace.
Pokud plánujete účast na projektovém návrhu, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, minimálně 1 měsíc před uzávěrkou Oddělení projektového řízení (Martina Holíková, martina.holikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit formální náležitosti přihlášky.
Pokud uvažujete o tom, že byste projekt koordinovali, prosím, kontaktujte nás IHNED, v nejhorším případě nejpozději 2 měsíce před uzávěrkou.
- DUT Call 2024 – stránka výzvy a zadávací dokumentace.
- DUT Matchmaking Platform.
- Projekty podpořené ve výzvě DUT 2022 (zdroj).
- Stránka TA ČR k této výzvě – dokumenty pro české uchazeče, novinky.
- Podmínky zapojení českého uchazeče.
Čeští žadatelé se mohou zapojit pouze do projektů předkládaných do následujících témat:
- Positive Energy Districts (PED)
Towards the climate-neutral city: PEDs, system integration and urban strategies
Managing the urban energy transition: data management and decision support systems - 15-Minute City (15mC)
Evidence for the urban mobility transition: data and indicators for effective decision-making
Do projektu musí být zapojeni minimálně 3 partneři ze 3 zemí zapojených do výzvy, z toho alespoň 2 musí být země EU nebo země asociované k programu Horizont Evropa – obvykle bývají do konsorcia zapojeni partneři ze 3 až 5 zemí. Jeden hlavní řešitel (osoba) smí být zapojen nejvýše do dvou projektových návrhů.
Každý partner musí splňovat kritéria způsobilosti svého národního poskytovatele.
Země zapojené do výzvy: Austria, Belgium, Brazil, Bulgaria, Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Italy, Japan, Korea, Latvia, Lithuania, Norway, Poland, Portugal Romania, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Netherlands, Taiwan, Türkiye, UK.
Financování účasti českých subjektů je navázáno na program TA ČR Sigma (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce), financován bude pouze aplikovaný výzkum. Celková částka podpory TA ČR pro české uchazeče v této výzvě je 550 000 euro, maximálně 150 000 euro na jeden projekt. Maximální intenzita podpory pro české účastníky je 80 % (pro českou část projektu celkem).
Projektové návrhy budou podávány elektronicky koordinátorem projektu prostřednictvím online systému výzvy (viz stránky výzvy). Současně musí čeští účastníci k datu uzávěrky odevzdat TA ČR povinné národní přílohy.
Odeslání národních příloh TA ČR prostřednictvím datové schránky a některé přílohy samotné zajistí Fakulta, proto je nutné, aby zájemci o účast v dostatečném předstihu kontaktovali Oddělení projektového řízení (martina.holikova@natur.cuni.cz).
Aktualitu publikovala Ludmila Součková 3. 9. 2024.
Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.
Přehled všech grantových aktualit | All current funding news |
Newsletter „Grantové informace” |
“Funding Opportunities” newsletter |