Evropské partnerství Biodiversa+ plánuje výzvu k předkládání návrhů mezinárodních projektů „Restoration of ecosystem function, integrity, and connectivity“. Zveřejnění informací o výzvě je plánováno na konec jara 2025, vyhlášení výzvy na září 2025, uzávěrka na listopad 2025.
Účast českých subjektů v projektech by měla financovat Technologická agentura České republiky (TA ČR) ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP).
Pokud plánujete účast na projektovém návrhu, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, minimálně 1 měsíc před uzávěrkou Oddělení projektového řízení (Martina Holíková, martina.holikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit formální náležitosti přihlášky.
Pokud uvažujete o tom, že byste projekt koordinovali, prosím, kontaktujte nás co nejdříve, v nejhorším případě nejpozději cca 3 měsíce před uzávěrkou.
- O plánovaných výzvách na stránkách Biodiversa+.
- Databáze v minulosti financovaných projektů Biodiversa – cíle, aktivity, složení konsorcií atd.
- Stránka TA ČR k tomuto programu.
Tato výzva by měla být součástí Biodiversa+ Flagship Programme „Supporting biodiversity and ecosystem protection across land and sea“, který bude v roce 2025 aktualizován, aby zahrnoval téma obnovy biologické rozmanitosti.
Do projektu obvykle musí být zapojeni minimálně 3 partneři ze 3 zemí zapojených do výzvy, z toho alespoň 2 musí být země EU nebo země asociované k programu Horizont Evropa – obvyklá velikost konsorcia bývá cca 6 až 10 partnerů z 5 až 8 zemí. Maximální doba řešení projektu bývají 3 roky.
Každý partner musí splňovat kritéria způsobilosti svého národního poskytovatele.
Země zapojené do předchozí výzvy: Austria, Belgium, Brazil, Brazil, Bulgaria, Czechia, Denmark, Estonia, Faroe Islands, Finland, France, Germany, Hungary, Iceland, Israel, Italy, Latvia, Lithuania, Moldova, Netherlands, Norway, Poland, Portugal (Azores), Romania, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Tunisia, Türkiye.
Financování účasti českých subjektů je zpravidla navázáno na program TA ČR Sigma (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce), kdy je financován pouze aplikovaný výzkum, čeští uchazeči se mohou účastnit pouze takových projektů, jejichž výsledky jsou uplatnitelné v podmínkách v Česku a maximální intenzita podpory pro českou stranu projektu je 80 %.
Aktualitu publikovala Ludmila Součková 26. 11. 2024.
Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.
Přehled všech grantových aktualit | All current funding news |
Newsletter „Grantové informace” |
“Funding Opportunities” newsletter |