Centrum výzkumu izotopů
Přístrojové vybavení:
IRMS spektrometry (Thermo Scientific Mat 253 a Delta V Advantage) s akcesoriemi (Flash EA 2000, TC/EA, GasBench II and LC IsoLink), multikolektorové ICP-MS Thermo Scientific Neptune Plus a quadrupólové ICP-MS Thermo Scientific iCap.
Kontakt: Prof. Martin Mihaljevič (mihal@natur.cuni.cz)
Web laboratoře
Laboratoř Ramanovy spektrometrie
Přístrojové vybavení:
Laboratorní Ramanův spectromtr Renishaw inVia Reflex (s lasery o vlnových delkách 514.5 a 785 nm), přenosné přístroje Inspector Raman DeltaNu (785 nm), RaPort (532 nm) a First Guard Rigaku (532 nm).
Kontakt: Prof. Jan Jehlička (jehlicka@natur.cuni.cz)
Laboratoř RTG difrakce
Přístrojové vybavení:
Práškový RTG difraktometr PANalytical X’Pert Pro s detektorem X’Celerator a softwarem X’Pert HighScore Plus s JCPDS PDF-2/COD databázemi pro kvalitativní a kvantitativní interpretaci dat.
Kontakt: Viktor Goliáš (wiki@natur.cuni.cz) nebo Petr Drahota (drahota@natur.cuni.cz)
Radiometrická laboratoř
Přístrojové vybavení:
Nízkopozaďový anticompton-antikoincidenční gama spektrometr SILAR umožňující analyzovat obsah 210Pb pro datování antropocénu ve vzorcích ze sedimentárních profilů (rašeliny, jezerní sedimenty aj.). Požadavky na vzorky
Kontakt: Viktor Goliáš (wiki@natur.cuni.cz)
Laboratoř optické mikroskopie
Přístrojové vybavení:
Polarizačním mikroskop Leica DMLP (objektivy 1.6x - 100x; CCD a CMOS digitální kamery), polarizační mikroskopy Jenapol (objektivy 2.5x - 50x), katodová luminiscence s chladnou katodou CITL 8200 CLmk4, mikrotermometrická aparatura pro studium fluidních inkluzí Linkam TMS 92 s termometrickým stolkem THMSG 600 (-196°C až 600°C) instalovaným na mikroskopu Olympus BX-50.
Kontakt: Jiří Zachariáš (zachar@natur.cuni.cz)
Laboratoř pro testování maltových a betonových těles
Testování náchylnosti drceného kameniva k alkalicko-silikátové reakci podle standardizovaných metod (ASTM C1260 a RILEM AAR-4.1.).
Kontakt: Aneta Kuchařová (astastna@gmail.com) nebo Richard Přikryl (prikryl@natur.cuni.cz)