První EGEA online exchange

Virtuální výměna egeáků v několika jazycích.

Ačkoliv nám koronténa překazila březnové plány na prodloužený víkend v Halle v rámci studentské výměny, nezaháleli jsme a i tak našli způsob, jak se setkat (alespoň virtuálně 😉) s našimi kolegy studenty ze sousední země. A tak se konala první online EGEA exchange.

Ve čtvrtek 28. 5. se na ZOOMu sešlo celkem 13 egeáků z Česka i Německa. Po vzájemném představování a několika „icebreakers“, neboli seznamovacích aktivitách, jsme se pustili do hraní her a ležérních konverzací.  Valná většina večera probíhala v angličtině, ale nebáli jsme se zabrousit ani do němčiny, a samozřejmě jsme neodolali ani možnosti naučit druhou stranu pár tradičních českých slovíček. Jsme rádi, že jsme si tak pěkně sedli a že celý večer probíhal v bezvadné atmosféře. O to víc se už nemůžeme dočkat, až se zase vypravíme na cesty.

Neopomněli jsem ani plány do budoucna. Už teď je jasné, že před samotnou výměnou se uskuteční krátký pre-eventový výlet do Českého Švýcarska. Pokud situace dovolí, oficiální výměna se pravděpodobně bude konat v září či na začátku příštího akademického roku.

Publikováno: Úterý 09.06.2020 09:50