Slavíme vítězství našeho studenta v celorepublikové soutěži GISáček 2024!

Velký úspěch zaznamenal náš student Josef Zátka se svou studentskou prací „Analýza dat o poloze vozidel MHD: případová studie pro Most a Litvínov“, když zvítězil v kategorii bakalářských prací v nejprestižnější geoinformační studentské soutěži GISáček.
Vítězové bakalářské kategorie GISáček 2024 (Josef Zátka vlevo).

Svou práci popisuje takto: "Bakalářská práce navrhuje a implementuje pět časoprostorových analýz dat o poloze vozidel MHD. Procesy jsou automatizovány prostřednictvím skriptů psaných v jazyce Python za využití knihovny ArcPy a aplikovány na data ze sítě MHD v Mostě a Litvínově díky spolupráci s Magistrátem města Most. Výsledkem práce je také množství automaticky generovaných map, tabulek a grafů."

Gratulujeme Josefovi a jeho vedoucímu RNDr. Jakubovi Lysákovi, Ph.D. z katedry aplikované geoinformatiky a kartografie.

Josef Zátka během své prezentace.

Publikováno: Pátek 31.05.2024 09:05