MSCA4Ukraine Fellowships: výzva vyhlášena

Výzva podpoří výzkumníky z Ukrajiny ve výzkumné činnosti na institucích v Evropě při zachování kontaktů s výzkumnou komunitou na Ukrajině. Prosíme zájemce, aby kontaktovali Oddělení projektového řízení. [English: The call supports researchers from Ukraine to carry out their research at institutions in Europe while maintaining links with research community in Ukraine. Potential applicants should contact the Project Management department.]

Read this news in English (published internally, you need to be logged in).

Byla vyhlášena výzva programu  MSCA4Ukraine fellowship programme, která podpoří výzkumníky z Ukrajiny ve výzkumné činnosti na institucích jinde v Evropě. Otevření portálu k předkládání žádostí je plánováno na 5. 8. 2024, uzávěrka na 5. 9. 2024.

20. 6. 2024 (11:00 – 12:30) a 24. 6. 2024 (14:00 – 15:30) proběhnou dva Q&A webináře k výzvě.
Registrace není nutná, odkaz ke sledování bude zveřejněn na stránce MSCA4Ukraine.

Pokud plánujete podání přihlášky do této výzvy – jako vědec z Ukrajiny nebo jako „akademický mentor“ přijímající ukrajinského vědce ve svém týmu – kontaktujte prosím co nejdříve, pokud možno alespoň 1 měsíc před uzávěrkou, Oddělení projektového řízení (Martina Holíková, martina.holikova@natur.cuni.cz).

Výzva bude otevřená pro všechny vědní obory. Délka projektu může být 6 až 24 měsíců (projekt nelze prodloužit podáním další žádosti). Hostitelská instituce musí být v zemi EU nebo asociované k programu Horizont Evropa (ale ne na Ukrajině). Žádost je třeba připravit ve spolupráci s „akademickým mentorem“ projektu na hostitelské instituci. Formálně žádost předkládá hostitelská instituce.

Výzkumníci z Ukrajiny (fellows) musí splňovat mj. následující podmínky:

• Měli 24. 2. 2022 primární místo trvalého pobytu na Ukrajině.
  • Odešli (has been displaced) z Ukrajiny 24. 2. 2022 nebo později.
  • a) Mají v době uzávěrky výzvy doktorský titul (PhD nebo кандидат наук),
    nebo
    b) byli 24. 2. 2022 nebo později zapsaní do doktorského studijního programu a ukrajinské vysoké škole.
  • Mají dostatečné jazykové dovednosti, aby mohli projekt řešit na zvolené hostitelské instituci.
  • NEZÍSKALI MSCA4Ukraine fellowship v rámci předešlé výzvy.

Součástí projektu by měly být aktivity připravující budoucí znovu začlenění výzkumníka do výzkumné komunity na Ukrajině (i pokud toto znovu začlenění není možné realizovat v době řešení projektu), například:

• stáž či stáže (secondments) na ukrajinské instituci (pokud to bezpečnostní situace dovolí)
  • dvojí afiliace
  • společné vedení doktorandů
  • nebo jiná forma spolupráce s institucí na Ukrajině

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Oddělení projektového řízení) 19. 6. 2024.

Publikováno: Středa 19.06.2024 14:25