Kurz: 4EU+ Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal Aspects of Urban Development

Zveme všechny zájemce na online kurz 4EU+ course: Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal Aspects of Urban Development (UNREAD). Kurz bude zahájen v říjnu a bude probíhat během akademického roku 2024/2024. Jeho hlavními tématy jsou hybné síly městských změn, rozvoj chytrých měst a interdisciplinární metodologie městských studií. Uzávěrka přihlášek je 16. září 2024.

Termíny kurzu: středeční odpoledne ( 13:15-14:45 / 13:15-15:45 / 13:15-16:30), počínaje 2. 10. 2024
Jazyk výuky: angličtina
Počet online didaktických hodin:  přibližně 30 (přednášky a workshopy)

Kurz organizuje pět členských univerzit 4EU+: Varšavská univerzita, Milánská univerzita, Univerzita Karlova, Sorbonnská univerzita a Heidelberská univerzita

Kurz povedou interdisciplinární týmy historiků, právníků, geografů a odborníků na pedagogiku.

Hlavními tématy kurzu jsou hybné síly městských změn, rozvoj chytrých měst a interdisciplinární metodologie městských studií. Kurz je vyvinut jako součást vzdělávacího projektu, který se zabývá změnami podmínek rozvoje chytrých měst v Polsku, Itálii, Česku a Německu podle tří dimenzí: minulost (historie), současnost (právo) a budoucnost (geografie). Důraz je kladen na integrovaný a interdisciplinární přístup, který umožní studentům pochopit složitost nových městských center, kde se musí rozvoj nemovitostí snoubit s ochranou životního prostředí a s historií a dědictvím místní komunity.

Studenti budou vybráni na základě jejich životopisů a motivačních dopisů.
Termín pro zaslání dokumentů je 16. září 2024.

Životopis a motivační dopis by měly být zaslány jako jeden PDF dokument na adresu unread@wpia.uw.edu.pl. Název souboru by měl obsahovat jméno uchazeče (příjmení_jméno.pdf) a předmět e-mailu by měl být "UNREAD+ recruitment". Motivační dopis by měl uvádět cíle a motivaci studentů pro absolvování kurzu a neměl by přesáhnout 1 000 znaků.

Publikováno: Středa 10.07.2024 10:25