European Research Council (ERC): vyhlášené výzvy a interní uzávěrky

ERC zveřejnila informace o výzvách s uzávěrkami na podzim 2024 a v roce 2025. Prosíme žadatele, kteří ještě nejsou v kontaktu s Oddělením projektového řízení, aby nás kontaktovali co nejdříve. [English: ERC published information about the calls with deadlines in fall 2024 and in 2025. We kindly ask applicants who are not yet in touch with the Project Management Department to contact us as soon as possible.]

The English version is below.

ERC podporuje výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru (frontier research). Podporováni jsou individuální řešitelé (Principal Investigators, PIs) a jejich výzkumné týmy. Předpokládá se, že žadatelé o grant přijdou se zcela novou revoluční myšlenkou, jež není pouhým pokračováním jejich dřívějších úspěchů, s myšlenkou, která může výrazně ovlivnit daný obor, posunout jeho hranice či otevřít nové výzkumné perspektivy. Projekty nejsou nijak tematicky omezeny. ERC grant poskytuje svému držiteli finanční nezávislost s velkou mírou flexibility.

Harmonogram výzev ERC pro rok 2025

Pokud zvažujete podání projektového návrhu do některé z nadcházejících výzev ERC – zejména Starting nebo Synergy – kontaktujte prosím IHNED Oddělení projektového řízení (Ludmila Součková, ludmila.souckova@natur.cuni.cz), pokud s námi ještě v kontaktu nejste.

Pamatujte prosím, že podle Opatření rektora č. 9/2023 musí do jednoho měsíce před příslušnou uzávěrkou dojít k dohodě mezi žadatelem, příslušným pracovištěm a vedením fakulty o tom, za jakých podmínek bude projekt řešen, pokud v ERC soutěži uspěje, a tato dohoda musí být schválena Kolegiem děkana; a dále musí být měsíc před uzávěrkou na rektorát zaslána předběžná verze kompletního návrhu projektu, a to prostřednictvím projektového oddělení fakulty.

Kontaktujte nás prosím, i pokud plánujete nebo zvažujete podání ERC projektového návrhu v delším časovém horizontu (např. 1–2 roky), abyste mohli plně využít podporu, která se žadatelům o ERC granty nabízí.
O ERC na stránkách Přírodovědecké fakulty – včetně informací o podpoře nabízené (potenciálním) žadatelům.

ERC: open calls and internal deadlines

ERC funds research that is expected to lead to advances at the frontiers of knowledge. The grants support excellent Principal investigators (PIs) and their research teams. The PI must demonstrate ground-breaking nature of the proposal, it must not be a mere continuation of previous achievements. The ERC research grants operate on a "bottom-up" basis without predetermined priorities. ERC grantees obtain long-term funding giving them a lot of flexibility in pursuing their research goals.

Timetable of ERC 2025 calls

If you consider submitting a project proposal to any of the upcoming ERC calls – especially Starting or Synergy, please contact IMMEDIATELY the Project Management Department (Ludmila Součková, ludmila.souckova@natur.cuni.cz), if you aren’t already in touch with us.

Please, keep in mind that according to Rector’s Directive n. 9/2023, at least 1 month before the relevant deadline, an agreement must be reached between the applicant, the relevant department and the faculty management on the conditions under which the project will be carried out if successful in the ERC competition and this agreement must be approved by the Dean Advisory Board (Kolegium děkana); and a preliminary version of the full proposal must be sent to the University’s rectorate via the project department of the faculty also 1 month before the relevant deadline.

Please, contact us also if you plan or consider applying for an ERC grant in a longer time frame (e.g. in 1–2 years), so that you can take advantage of the support offered to ERC applicants.
About ERC on Faculty of Science website – including information about support for (potential) applicants.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Oddělení projektového řízení) 12. 7. 2024.

Publikováno: Pátek 12.07.2024 16:05