E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



RSS

Kanál RSS

Jan Stryhal získal cenu děkana za nejlepší doktorskou práci
Cenu děkana za nejlepší studentskou závěrečnou práci v doktorském studijním programu získal náš absolvent, Jan Stryhal. Gratulujeme!
P. Šída: Paleolitické lokality v kvartérních sedimentech Čech: problémy a možnosti poznání pleistocenního lidského osídlení
Ye Su: Hydrological processes and dynamics in the changing climate and environment
Zveme Vás na obhajobu doktorské disertační práce Ye Su na téma "Hydrological processes and dynamics in the changing climate and environment: Lessons learned from multiple temporal and spatial scales". Obhajoba se uskuteční 29.11 of 9:30 v posluchárně Věž.
M. Horsák: Sibiřská analogie středoevropské mamutí stepi: svědectví drobných měkkýšů
J. Sakala: Rozdíly mezi kvartérní a před-kvartérní paleobotanikou na několika příkladech fosilních dřev z oblasti středních a sz. Čech
Světový den půdy opět na Albertově
Dne 5.12 odpoledne se na Albertově 6 bude opět slavit Světový den půdy. Účelem setkání je navázání nových kontaktů mezi jednotlivými týmy zabývajícími se půdou, ať již na PřF UK nebo na jiných pracovištích.
V. Fanta: Třicetiletá válka a nosná kapacita prostředí - od historické geografie k populační ekologii
Rudolphův kvartérní seminář společně se seminářem z ekologie obnovy a ekotoxikologie. Srdečně Vás zveme!
Stefan Hecht: Potential of sediment tomography techniques (2D/3D) in geomorphology and geoarchaeology
Stefan Hecht (Heidelberg University) will give a talk on topic: Potential of sediment tomography techniques (2D/3D) in geomorphology and geoarchaeology. The talk will take place in November 7, 2019 at 14:00 in room "Pravá rýsovna".
Martin Margold: Kontinentální zalednění v minulosti a současné ledovcové štíty v oteplujícím se světě
Martin Margold vystoupil v minulých dnech dvakrát v České televizi s komentářem k expedici MOSAIC do Severního ledového oceánu a v souvislosti s jeho nedávným článkem v Nature Communications. Rozhovor se týkal jak výzkumu kontinentálního zalednění v minulosti, tak současných ledovcových štítů v oteplujícím se světě.
Seminář katedry - harmonogram ZS 2019/20
ERASMUS - dodatečné výběrové řízení
1.9. 2019 bude na PřF UK vypsáno dodatečné výběrové řízení na studijní pobyty a praktické stáže v LS 2020 na partnerských zahraničních Univerzitách v rámci programu ERASMUS.
Obhajoba phd práce Andrey Blahušiakové
Pozvánka na obhajobu phd práce Andrey Blahušiakové na téma "Dopad regionálnej zmeny klímy na hydrologický režim s ohľadom na extrémne situácie". Obhajoba se uskuteční 10.9.2019 ve 13:00 v posluchárně Věž (3. patro).
Jan Stryhal získal cenu za nejlepší doktorskou práci v oboru geografie udělovanou ČGS
Jan Stryhal získal cenu za nejlepší doktorskou práci v oboru geografie udělovanou Českou geografickou společností. K ocenění gratulujeme! Práce "Využití klasifikací atmosférické cirkulace v interpretaci výstupů z klimatických modelů" byla obhájena naší katedře, jejím školitelem byl doc. RNDr. Radan Huth, DrSc.
D. Fuller: Comparing Pathways to Domestication, Agriculture and Civilization Across Asia and Africa
Ředitel Archeologického ústavu AV ČR, Praha, si Vás dovoluje pozvat na přednášku prof. Doriana Q. Fullera (University College London).
Obhajoba phd práce Kristýny Falátkové
Pozvánka na obhajobu phd práce Kristýny Falátkové na téma "Dynamics of glacial lakes and hydrological conditions of a glacial-morainic complex (Adygine, northern Tien Shan)". Obhajoba se uskuteční 20.6.2019 v 11:00 v posluchárně Věž (3. patro).
Obhajoba phd práce Lenky Vejrostové
Pozvánka na obhajobu phd práce Lenky Vejrostové na téma "Pohřbené půdy jako odraz vlivu člověka a klimatu na krajinu od svrchního pleistocénu po středověk". Obhajoba se uskuteční 23.5.2019 v 9:00 v Mineralogické posluchárně (1.patro).
P. Květina: Porucha na křižovatce světů
Bezmála všechny archaické populace dospěly během své historie ke kontaktu s civilizací. Jak se s tím vyrovnávali v rovině myšlenkové a kognitivní?
V. Jankovská: Ruskou tundrou a lesotundrou od poloostrova Kola po poloostrov Jamal - příroda a lidé
Přednáška nebude zaměřena jen úzce odborně. Bude se snažit ukázat nejen přírodní prostředí těchto vegetačních formací, ale i život lidí v nich. Vzhledem k šíři tématu se bude jednat o rámcový přehled přírodních i životních poměrů v oblastech, které nejsou běžně dostupné.
V. Abraham: Revealing vegetation patterns by pollen analysis in Czech Republic
Pollen productivity, pollen source area and vegetation modelling
Prof. Bohumíru Janskému byla udělena mimořádná výzkumná podpora Donatio Universitatis Carolinae
Dne 4. dubna 2019 obdržel Prof. RNDr. Bohumír Janský, CSc. v Karolínu při slavnostním ceremoniálu u příležitosti 671. výročí založení Univerzity Karlovy mimořádnou výzkumnou podporu Donatio Universitatis Carolinae za zásadní přínos k prestiži Univerzity Karlovy. K udělení podpory gratulujeme!

Akce dokumentů