Akce Erasmus klubu v květnu

Výšlap na Sněžku, sledování Eurovize

Výšlap na Sněžku 1. 5. 2024

Svátek práce jsme se rozhodli využít opravdu aktivně a společně se zahraničními studenty jsme se rozhodli zdolat naši nejvyšší horu. V brzkých hodinách se na autobusovou zastávku dostavil hojný počet odvážných erasmáků. Po dlouhé cestě jsme konečně dojeli do Pece pod Sněžkou a zahájili naši výpravu. Bylo krásné počasí, a tak jsme se mohli kochat krásou Krkonoš. Zážitek nám akorát kazil silný vítr, který nás pokaždé začal bičovat, když jsme se zrovna zastavili oddechnout si. Bylo nás opravdu hodně, takže bylo někdy obtížné udržet celou skupinu pohromadě. Nakonec jsme všichni šťastně, byť třemi různými cestami, dorazili do Špindlerova mlýna, kde jsem naše shledání oslavili pivem a vydali se zpět do Prahy.

Sledování Eurovize 11. 5. 2024

V sobotu 11. 5. 2024 se konala poslední akce tohoto semestru. Společně se zahraničními studenty jsme sledovali největší hudební událost roku – Eurovizi! Ačkoli se jedná o soutěž, nebyla rivalita mezi jednotlivými národnostmi při sledování patrná a společně jsme přáli výhru všem povedeným písním nehledě na jejich původ. Na akci jsme se sešli ve větším počtu, nežli byla kapacita místnosti, ale i přes počáteční nejistotu jsme zvládli najít prostor pro všechny zúčastněné a užít si tak spolu toto každoroční představení hudebních žánrů.

Publikováno: Čtvrtek 30.05.2024 14:20