E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Biodiversa: společenská transformace a biodiverzita – chystaná výzva a webinář (24/9/2024)

Evropské partnerství Biodiversa+ zveřejnilo předběžné informace o své připravované výzvě k předkládání návrhů mezinárodních výzkumných projektůBiodiversity and Transformative Change (BiodivTransform). Otevření výzvy je plánováno na 10. 9. 2024, uzávěrka pro předběžné návrhy projektů (pre-proposals) na začátek listopadu 2024.
Účast českých subjektů v projektech by měla financovat Technologická agentura České republiky (TA ČR)
ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP).

24. 9. 2024 (13:00 – 15:00) Biodiversa pořádá webinář pro žadatele. O akci a registrace.

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, kontaktujte prosím
v dostatečném předstihu, minimálně 1 měsíc před uzávěrkou, Oddělení projektového řízení (Martina Holíková, martina.holikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit všechny administrativní náležitosti přihlášky.

Pokud uvažujete o tom, že byste projekt koordinovali, prosím, kontaktujte nás ihned.

Projekty by měly přispět k dosažení následujícího strategického cíle: vytvoření využitelných znalostí pro transformační změny, které zastaví a zvrátí pokles biologické rozmanitosti. Návrhy by měly být nadnárodní a transdisciplinární, měly by prokázat jak akademickou excelenci, tak potenciál ovlivnit společnost a politiku. Výzva není omezena z hlediska konkrétních prostředí ani zeměpisných oblastí a zahrnuje všechny sféry (terrestrial, marine, coastal and freshwater) a ekosystémy vystavené různým úrovním a zdrojům narušení, včetně přechodových zón a rozhraní (coastal, wetlands, urban–rural, forest–agriculture, etc.).

Poznámka: Biodiversa+ také plánuje výzvu „Restoration of ecosystem function, integrity, and connectivity“, která má být vyhlášena v roce 2025. Předběžné informace jsou uvedeny v dolní části stránky k plánovaným výzvám.

Do projektu musí být zapojeni minimálně 3 partneři ze 3 zemí zapojených do výzvy, z toho alespoň 2 musí být země EU nebo země asociované k programu Horizont Evropa – obvyklá velikost konsorcia bývá 4 až 6 partnerů ze 3 až 5 zemí. Maximální doba řešení projektu bývají 3 roky.
Každý partner musí splňovat kritéria způsobilosti svého národního poskytovatele.
Země plánující zapojení do výzvy: Austria, Belgium, Brazil, Bulgaria, Czechia, Denmark, Estonia, Faroe Islands, Finland, France, Germany, Hungary, Iceland, Ireland, Israel, Italy, Latvia, Lithuania, Moldova, Morocco, Norway, Poland, Portugal (Azores), Romania, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Netherlands, Tunisia, Türkiye.

V předešlé výzvě bylo financování účasti českých subjektů je navázáno na program TA ČR Sigma (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce), financován byl pouze aplikovaný výzkum, čeští uchazeči se mohli účastnit pouze takových projektů, jejichž výsledky mohly být uplatnitelné v podmínkách v Česku. Maximální částka podpory na jeden projekt (jeho českou část) byla 170 000 euro, maximální intenzita podpory pro českou stranu projektu byla 80 %. Projektové návrhy byly na mezinárodní úrovni předkládány elektronicky koordinátorem projektu za celé konsorcium. Současně museli čeští účastníci k datu uzávěrky pro pre-proposals odevzdat TA ČR prostřednictvím datové schránky povinné národní přílohy.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 14. 6. 2024.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Pátek 14.06.2024 08:35

Akce dokumentů

Kategorie: