Výběrové řízení k přidělení startovacího bytu

Do 25.8.2024 je možné podávat žádosti o přidělení startovacího bytu pro mladé akademické a vědecké pracovníky Univerzity Karlovy.

O startovací byt může požádat každý zaměstnanec UK, který

• v kalendářním roce podání žádosti dovršil nebo dovrší věk nejvýše 34 let,
  • výše jeho pracovního úvazku na univerzitě, včetně případného úvazku ve fakultní nemocnici, činí 1,0 úvazku
  • jeho pracovní poměr je uzavřen na místo akademického nebo vědeckého pracovníka
  • jeho pracovní poměr je uzavřen na dobu alespoň jednoho roku nebo na dobu neurčitou
  • zatím mu nebyl přidělen startovací byt

Žádosti může být vyhoveno i v případě, že zaměstnanec některou z podmínek nesplňuje. Tuto skutečnost však v žádosti musí uvést spolu se závažnými důvody pro to, aby jeho žádsoti bylo přesto vyhověno.

V případě, že žadatel prokazatelně pečuje o dítě nebo jinou osobu blízkou, nemusí splňovat podmínku plného pracovního úvazku.

Další podmínkou přidělení starotvacího bytu je stanovený maximální průměrný výdělek a skutečnost, že zaměstnanec není vlastníkem bytu nebo rodinného domu.

Startovací byt se nachází v objektu Centra Krystal, J.Martího 2/407, Praha 6; jedná se byt o rozloze 52,95 m2 bez nábytku.

Byt bude připravený k nastěhování od 1.9.2024

Písmené žádosti o přidělení startovacího bytu s přílohami se zasílají na adresu:

Univerzita Karlova, rektorát-právní odbor, JUDr. R. Kralert, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1

nebo v naskenované podobě na e-mailovou adresu: roman. kralert@ruk.cuni.cz

Publikováno: Čtvrtek 30.05.2024 14:40