Kniha "Věda je odvaha" již brzy na knižním trhu

Odešli do světa. A uspěli tam. Posouvali hranice lidského vědění, doslova. V laboratořích, za obrazovkami počítačů nebo třeba na islandských ledovcích. Všude tam, kde jsou v našem poznání zatím bílá místa. Šestnáctka českých vědkyň a vědců, často původem z naší fakulty, vás vezme do svých životů. Jedná se o první knižní vykročení prostoru Bez frází mimo sportovní prostředí.

Autoři knihy: František Suchan, Jakub Hlaváč a Alena Panovská.

Autorem fotografií v této publikaci je Jana Mensatorová.

Kniha obsahuje celkem 16 příběhů. Vezmou vás na chodby prestižních světových univerzit, lidsky vysvětlí fungování urychlovače částic, laseru nebo budoucnost umělé inteligence. Proč? Protože chtějí dodat odvahu. Svým následovníkům, dalším krajanům.

Všichni totiž uspěli ve světě. Ve světové vědě. Všichni zároveň své znalosti přenáší i zpátky domů. Každý svým způsobem, každý svým dílem. Novinka vydavatelství Bez frází jde poprvé mimo hranice sportu, ale podstata jednotlivých příběhů zůstává.

Výjimeční lidé vypráví o svých radostech i strastech tak, aby se mohl inspirovat opravdu každý. I vědci musí vyzkoušet stovky slepých uliček, aby nakonec našli tu správnou. Vážíme si toho, že se rozhodli o tom otevřeně mluvit a svou odvahu sdílet.

Kdo také sdílí svůj příběh v knize Bez frází Věda je odvaha:

• Hynek Wichterle, přední světový biolog v oblasti výzkumu neurodegenerativních onemocnění
  • Augustin Žídek, výzkumník umělé inteligence, spoluautor přelomového programu AlphaFold
  • Jaromír Chalupský, mezinárodně oceněný odborník v oblasti rentgenových laserů
  • Helena Fulková, bioložka, která se proslavila naklonováním myší
  • Markéta Tomková, multioborová vědkyně, která spojuje informatiku s biologií
  • Hana Polášek-Sedláčková, průkopnice ve výzkumu replikace DNA
  • Ota Michálek, „Český Rocketman“, student vesmírného inženýrství
  • Hana Lísalová, biofyzička, která se věnuje špičkové vědě i navzdory ztrátě zraku
Publikováno: Úterý 21.05.2024 13:25