Soutěž Czech Nature Photo 2024 vyhlásila vítěze!

Již osmý ročník soutěže pro fotografy Czech Nature Photo zná své vítěze hned v několika kategoriích. Krásné třetí místo v Ceně za nejlepší fotografii české přírody obsadil Michal Vais, student biologie z naší fakulty. Gratulujeme!

Michal Vais se umístil  na třetí příčce s fotografií  "Kladení vajíček".  Součástí výstavy je i další z jeho fotografií a třetí je k nalezení spolu s ostatními v katalogu letošního ročníku Czech Nature Photo.

Osmý ročník výstavy Czech Nature Photo můžete od 16. května navštívit v galerii Czech Photo Centre. Výstava je umístěna jak pod širým nebem, tak uvnitř v galerii. Výstava bude otevřena do 25. srpna.

Foto: Jakub Horák

Soutěž a výstava Czech Nature Photo představuje nejlepší snímky přírody celého světa pořízené fotografy z České republiky a Slovenska. Fotografie zaslané do soutěže a následná výstava sestavená z oceněných a vybraných snímků soutěže ukazují unikátní krásu zvířat, rostlin a krajiny. Hlavním cílem soutěže je vzdělávat veřejnost a motivovat ji k ochrany přírody, která nenávratně mizí.

Přihlášené snímky hodnotí renomovaná porota sestavené z odborníků fotografie i vědeckého světa. Společně s českými porotci vždy zasedá jeden až dva zahraniční. Mezi nimi byli například Ami Vitale, Javier Aznar Gonzales, Rob Cottle, Peter Delaney a Boaz Amidror.

Soutěží se v jedenácti kategoriích: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby, Krajina, Zvířata v lidské péči, Série, Cena za nejlepší fotografii české přírody, Příroda v Praze a Zvířata ve svém prostředí.

Publikováno: Pátek 17.05.2024 14:55