Prestižní Primus míří na naši fakultu

S radostí oznamujeme, že hned šest "Primusů" míří v tomto roce na naši fakultu! V 9. kole soutěže tak uspěli RNDr. Simona Baluchová, Ph.D. z katedry analytické chemie, Mgr. Adam Emmer, Ph.D. z katedry fyzické geografie a geoekologie, Mgr. Michael Mikát, Ph.D. z katedry zoologie, Mgr. Ondřej Mottl, Ph.D. z katedry botaniky, Mgr. Hana Rozhoňová, Ph.D. a Mgr. Matouš Vobořil, Ph.D. z katedry buněčné biologie, jejichž projekty byly navrženy k financování. Gratulujeme!

Soutěž Primus, určenou pro mladé perspektivní vědce a vědkyně, zejména pro ty, kteří se na UK po dlouhodobé stáži v cizině vracejí, nebo na ní dosud nepůsobili, vyhlašuje Univerzita Karlova od roku 2017.  Cílem programu je podpořit špičkové pracovníky a pracovnice při zakládání a rozvoji nových vědeckých skupin a laboratoří.

Naše fakulta získala hned 6 ocenění Primus:

RNDr. Simona Baluchová, Ph.D., katedra analytické chemie
"3D tisk pro vývoj inovativních elektrochemických platforem zajišťujících detekci a degradaci organických polutantů"

Mgr. Adam Emmer, Ph.D., katedra fyzické geografie a geoekologie
"Velehory v Antropocénu: od dynamiky reliéfu k přírodním ohrožením a rizikům (HINTERLANDS)"

Mgr. Michal Mikát, Ph.D., katedra zoologie
"Reprodukční dělba prácě bez kast u včel podčeledi Xylocopinae"

Mgr. Ondřej Mottl, Phd., katedra botaniky
"Funkční paleoekologie rostlin: Zmírnění dopadu klimatických změn pomocí datově orientovaného pohledu na historii vegetace"

Mgr. Hana Rozhoňová, Ph.D.,  katedra buněčné biologie
"Vliv genetického kódu na evoluci proteinů"

Mgr. Matouš Vobořil, Ph.D.,  katedra buněčné biologie
"Úloha myeloidních buněk v T buněčné toleranci ve zdraví a nemoci"

Výsledky 9. kola soutěže Primus - přehled návrhů projektů doporučených Vědeckou radou UK k financování od roku 2025 jsou dostupné zde.

Publikováno: Úterý 02.07.2024 13:40