Na Českých akademických hrách bodovala i naše fakulta

Na 22. ročníku Českých akademických her (ČAH) hostila Technická univerzita v Liberci více než 1600 sportovců z 38 vysokých a vyšších škol. Studenti se utkali ve 21 sportech a 120 disciplinách a celkově nejúspěšnější byla Univerzita Karlova. Medaile vybojovali i studenti naší fakulty. Všem sportovcům gratulujeme!

České akademické hry se tentokrát konaly v Liberci, a to po dobu pěti dnů.  V zápolení ve 21 sportech a 120 disciplinách se na prvním místě umístila Univerzita Karlova, na druhém Masarykova univerzita a třetí místo obsadilo České vysoké učení technické v Praze. Na ČAH se soutěžilo v tradičních atletických a plaveckých závodech, sportovních hrách, ale např. i ve šplhu na laně, který slavil  výročí 100 let od získání první zlaté medaile z OH v Paříži.

Medaile z Českých akademických her přivezli i studentky a student z naší fakulty.

Zlato získal Petr Vích - atletika 400 m, stříbro Johana Kaiserová - atletika 100 m a Patricie Prokšíková -  šerm-kord, bronzovou medaili pak Natálie Handlová - stolní tenis a Barbora Hartmanová - šerm-kord.

Všem nadšeným sportovcům gratulujeme!

Další informace o Českých akademických hrách 2024 a kompletní výsledky najdete zde.

Publikováno: Úterý 09.07.2024 15:30