MSCA4Ukraine Fellowships: plánovaná výzva a webinář

Výzva podpoří výzkumníky z Ukrajiny ve výzkumné činnosti na institucích v Evropě. Webinář pro žadatele proběhne 14. 6. 2024. [English: The call supports researchers from Ukraine to carry out their research at institutions in Europe. Webinar for applicants takes place on 14 June 2024.]

Read this news in English (published internally, you need to be logged in).

Iniciativa Scholars at Risk Europe připravuje otevření výzvy v rámci MSCA4Ukraine fellowship programme, která podpoří výzkumníky z Ukrajiny ve výzkumné činnosti na institucích v Evropě. Otevření portálu k předkládání žádostí je plánováno na 5. 8. 2024, uzávěrka na 5. 9. 2024.

14. 6. 2024 (14:00 – 16:00) proběhne webinář k vyhlášení výzvy s informacemi pro žadatele.
Stránka akce a registrace.

Pokud plánujete podání přihlášky do této výzvy – jako vědec z Ukrajiny nebo jako „akademický mentor“ přijímající ukrajinského vědce ve svém týmu – kontaktujte prosím v dostatečném předstihu Oddělení projektového řízení (Martina Holíková, martina.holikova@natur.cuni.cz).
Interní uzávěrky upřesníme po zveřejnění kompletních zadávací dokumentace výzvy.

• Informace k výzvě – základní informace o pravidlech, harmonogram, klíčové odkazy atd.

Výzva bude otevřená pro všechny vědní obory. Délka projektu může být 6 až 24 měsíců (projekt nelze prodloužit podáním další žádosti). Hostitelská instituce musí být v zemi EU nebo asociované
k programu Horizont Evropa (ale ne na Ukrajině). Žádost je třeba připravit ve spolupráci s „akademickým mentorem“ projektu na hostitelské instituci. Formálně žádost předkládá hostitelská instituce.

Výzkumníci z Ukrajiny (fellows) musí splňovat mj. následující podmínky:

• Měli 24. 2. 2022 primární místo trvalého pobytu na Ukrajině.
  • Odešli (has been displaced) z Ukrajiny 24. 2. 2022 nebo později.
  • a) Mají v době uzávěrky výzvy doktorský titul (PhD nebo кандидат наук),
    nebo
    b) byli 24. 2. 2022 nebo později zapsaní do doktorského studijního programu a ukrajinské vysoké škole.
  • Mají dostatečné jazykové dovednosti, aby mohli projekt řešit na zvolené hostitelské instituci.
  • NEZÍSKALI MSCA4Ukraine fellowship v rámci předešlých výzev.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Oddělení projektového řízení) 4. 6. 2024.

Publikováno: Úterý 04.06.2024 13:20