Online workshop pro žadatele o MSCA Postdoctoral Fellowships

Akce proběhne 24. a 25. 6. 2024, registrace je možná do 16. 6. 2024. Tyto granty financují postdoktorskou výzkumnou stáž (1–2 roky) spojenou s mezinárodní mobilitou. [English: The event takes place on 24 and 25 June 2024, registration is open until 16 June 2024. The grants fund postdoctoral research stays (1–2 years) connected with international mobility.]

Read this news in English (published internally, you need to be logged in).

Technologické centrum Praha pořádá online workshop How to write a competitive proposal for the MSCA Postdoctoral Fellowships 2024 call.
Fakultní aktualita a interní pokyny k této výzvě.

Kdy: 24. a 25. 6. 2024
          24. 6. 2024 (9:00 – 13:00): Informační seminář
          25. 6. 2024 (9:00 – 12:30: Workshop

Online.
Stránka akce s pokyny pro účastníkyProgram.
Registrace otevřena do 16. 6. 2024 (23:59).

V rámci informačního semináře budou prezentovány informace o výzvě včetně pravidel účasti, hodnotících kritérií, obvyklých chyb a podobně.
Během workshopu pak budou účastníci pracovat s úspěšným návrhem MSCA-PF projektu, vyslechnou si zkušenosti úspěšné žadatelky a doporučení hodnotitelky MSCA-PF projektů.

Akce je určena pro žadatele (fellows), kteří aktuálně působí v Česku a plánují projekt řešit v zahraničí nebo kteří připravují žádost s hostitelskou institucí v Česku.
Pokud plánujete podání návrhu do aktuální výzvy MSCA-PF, účast na workshopu Vám velmi doporučujeme.

Pro přijetí na workshop musí účastníci vyplnit online registraci a následně zaslat organizátorům
(na javurkova@tc.cz) do 16. 6. 2024 (23:59):

• Předběžný abstrakt svého projektu (maximálně 2000 znaků včetně mezer).
  • Své CV sepsané dle MSCA-PF doporučení (5 stran, viz formulář žádosti od str. 35).
  • Naskenovaný podepsaný dokument Declaration on Confidentiality and Non-disclosure
    (templát je ke stažení na stránce akce).

CV a abstrakt by měly být pro workshop anonymizované, NEMĚLY by obsahovat: jméno žadatele (fellow), jméno školitele (supervisor), název hostitelské instituce, název projektu, akronym projektu. Tyto údaje by měly být vynechány, začerněny nebo nahrazeny něčím generickým – je to z ohledů na hodnotitele, kteří na workshopu přednáší, aby se při hodnocení MSCA projektů v budoucnu nedostávali do konfliktu zájmů.
Prosím, pečlivě si přečtěte pokyny na stránce akce a řiďte se jimi.

Co je MSCA-PF

Cílem Marie Skłodowska-Curie Actions je podpořit mobilitu, další vzdělávání a profesní růst výzkumníků v Evropském výzkumném prostoru. V rámci MSCA-PF grantu je financována výzkumná stáž (1-2 roky) spojená s mezinárodní mobilitou (výzkumník musí grant řešit na instituci v jiné zemi, než kde dosud pracoval nebo studoval). Výzkumník (fellow) musí být držitelem titulu PhD a od jeho získání mít maximálně 8 let praxe ve výzkumu na plný úvazek. Téma výzkumu není omezeno. Projektový návrh musí budoucí fellow připravovat v úzké spolupráci s potenciálním školitelem na hostitelské instituci.

MSCA-PF je zajímavou příležitostí pro:

• výzkumníky, kteří chtějí vyjet na postdoktorskou stáž do zahraničí,
  • výzkumníky, kteří působili v zahraničí (alespoň 2 roky) a přijíždějí / vrací se do Česka,
  • výzkumníky, kteří nedávno přišli (nebo se vrátili) ze zahraničí,
  • vedoucí výzkumných týmů, kteří si chtějí přivést postdoka odkudkoli ze zahraničí.

Více informací viz fakultní aktualita a interní pokyny k aktuální výzvě MSCA-PF.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Oddělení projektového řízení) 27. 5. 2024.

Publikováno: Pondělí 27.05.2024 08:40