Kniha "Metallocenes in Regio- and Stereoselective Synthesis" v nakladatelství Springer

Letos v červnu vydalo nakladatelství Springer 74. díl knižní série „Topics in Organometallic Chemistry“ s názvem „Metallocenes in Regio- and Stereoselective Synthesis“ pod redakcí Marko Hapkeho (Univerzita Johanna Keplera v Linci) a Martina Kotory (Univerzita Karlova). Tato kniha obsahuje 8 kapitol shrnující výskyt, syntézu a využití sloučenin obsahujících cyklopentadienovou funkční skupinu za uplynulá desetiletí.

Kniha je určena nejen široké odborné veřejnosti z řad chemiků zabývajících se přírodními látkami, organickou syntézou, komplexy přechodných kovů a katalytickými procesy, ale i studentům, kteří zde mohou nalézt a načerpat řadu cenných a užitečných informací. Autory jednotlivých kapitol jsou odborníci, včetně přispěvatelů z naší fakulty, jenž se aktivně zabývají uvedenou tématikou.

Link na stránky nakladatelství

Publikováno: Středa 05.06.2024 11:55