Dotazníkové šetření – Genderové nerovnosti v akademických kariérách

Obracíme se na Vás v rámci výzkumného projektu zaměřeného na pracovní podmínky v akademickém prostředí, jehož součástí je anonymní dotazníkové šetření zaměřené na akademické, vědecké a pedagogické pracovníky veřejných i soukromých vysokých škol a ústavů Akademie věd ČR. Rádi bychom Vás požádali o vyplnění tohoto dotazníku.

Dotazníkové šetření je součástí projektu Genderové nerovnosti v akademických kariérách: organizační kontext jako faktor akumulace ne/výhod, který podpořila Grantová agentura ČR (reg. č. 24-11677S; hlavní řešitelka Marta Vohlídalová, Ph.D., VŠ AMBIS). Cílem projektu je zmapovat a porovnat různá akademická prostředí a analyzovat, jak se v průběhu akademické kariéry vytvářejí a kumulují nerovnosti různého typu. Data pro dotazníkové šetření sbírá společnost STEM/MARK.

PRO KOHO JE DOTAZNÍK URČEN?

Dotazník je určen všem lidem působícím v akademických, vědeckých a pedagogických pozicích na českých univerzitách, vysokých školách, soukromých vysokých školách a ústavech Akademie věd ČR. Otázky se týkají pracovního prostředí, průběhu dosavadní akademické kariéry a faktorů, které s ní mohou souviset (pracovní zátěže, skloubení práce a rodinného/soukromého života apod.).

K ČEMU BUDOU DATA SLOUŽIT?

Data budou primárně sloužit základnímu výzkumu, nicméně výzkumná zjištění mohou být následně využita i pro praxi pro zlepšování pracovních podmínek ve vědeckém a akademickém prostředí v ČR.

DOTAZNÍK A DALŠÍ INFORMACE O ŠETŘENÍ JSOU DOSTUPNÉ ZDE:

Máte-li k šetření jakékoli dotazy, ráda je zodpoví hlavní řešitelka projektu PhDr. Marta Vohlídalová, Ph.D. na emailu marta.vohlidalova@ambis.cz či telefonu +420 777 991 309, případně členka projektového týmu Mgr. Kateřina Cidlinská, Ph.D. na emailu katerina.cidlinska@ambis.cz nebo na telefonu +420 728 026 891.

Předem velice děkujeme za pomoc při prohlubování znalostí o fungování českého akademického prostředí.

Publikováno: Úterý 11.06.2024 16:20