Univerzitní program Charleston: příležitost přivést postdoky ze zahraničí

Program podpoří projekty řešené na Univerzitě Karlově postdoky ze zahraničí. Vedoucí výzkumných týmů se už teď mohou domlouvat s potenciálními řešiteli. [English: Charleston will support projects carried out at Charles University by postdocs from abroad. Research team leaders can already talk to potential fellows.]

Read this news in English (published internally, you need to be logged in).

Program Charleston bude financovat postdoktorské projekty, které budou řešeny na Univerzitě Karlově (UK) postdoktorandy a postdoktorandkami ze zahraničí. Vyhlášení první výzvy je pláno v březnu 2025. Výzva bude otevřena jen 3 měsíce, proto je žádoucí, aby v době vyhlášení výzvy byli potenciální školitelé z UK již domluveni s postdoky ze zahraničí, se kterými budou žádosti připravovat.
Program Charleston je spolufinancován programem Horizont Evropa v rámci nástroje MSCA Cofund.

Pokud plánujete připravit projektový návrh do této výzvy jako školitel postdoka přicházejícího ze zahraničí, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, pokud možno do března 2025, Oddělení projektového řízení (Miroslav Kotrc, miroslav.kotrc@natur.cuni.cz).

Pokud máte jakékoli dotazy k této výzvě, prosím, neváhejte se na nás obrátit.

Program Charleston bude zahájen 1. 1. 2025. Celkem bude uděleno 20 grantů, 10 v roce 2025 a 10 v roce 2026. Projekt musí svým řešením přispívat k plnění Cílů udržitelného rozvoje OSN. Doba řešení projektu se skládá z 24 měsíců na pracovišti UK plus 3 až 6 měsíců povinná stáž v neakademické instituci.

Téma výzkumu by mělo být primárně navrženo postdokem ve spolupráci s pracovištěm UK, kde by byl projekt řešen, (tedy primárně se školitelem) a s partnerskou neakademickou institucí.

Způsobilý žadatel – postdok

• K datu uzávěrky výzvy nesmí být zaměstnancem UK.
  • K datu uzávěrky výzvy nesmí pobývat v Česku déle než 12 měsíců za posledních 36 měsíců.
  • Musí být držitelem titulu PhD a současně být v držení tohoto titulu nejdéle 8 let
    (s výjimkami, jako je doba rodičovské dovolené a podobně).

Rozpočet

• Osobní náklady postdoka
    (hrubá mzda 3361 euro měsíčně; 3508 euro, pokud má postdok dítě nebo děti).
  • 600 euro měsíčně na výzkum.
  • 200 euro příspěvek na vzdělávání.
  • Příspěvek na pokrytí cestovních nákladů spojených se stáží v neakademické instituci.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Oddělení projektového řízení) 25. 7. 2024.

Publikováno: Čtvrtek 25.07.2024 08:15