E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Archiv 2018

Univerzita Karlova založila CUIP
Koncem června tohoto roku založila Univerzita Karlova 100% vlastněnou dceřinou společnost Charles University Innovation Prague s.r.o., zkráceně CUIP. Cílem této společnosti je přenos vědeckých poznatků do praxe.
CUIP logo.png
CUIP NA WEB I.jpg
Konference o nových technikách šlechtění rostlin
Biotrin, z.s. pořádá společně s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze konferenci zaměřenou na téma nových technik šlechtění rostlin. Akce se koná 13. září 2018 v prostorách VŠCHT pod názvem "New Breeding Techniques (NBT) - Hope for Agriculture and Food Chain". Vstup je volný, registrace byla prodloužena do 31. srpna 2018.
biotrin.jpg
Cenu Jiřiny Bergatt Jackson získal geograf Tomáš Kříž
Do 3. ročníku soutěže o cenu Jiřiny Bergatt Jackson za nejlepší diplomovou práci v oblasti územního rozvoje, kterou vypsal IURS – Institut pro udržitelný rozvoj sídel z.s. se přihlásilo celkem 16 prací z Česka i ze Slovenska celkem z devíti univerzit. První cena byla udělena Mgr. Tomáši Křížovi z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje. Gratulujeme!
Foto (11234).jpg
daniel vašek.jpg
GEOG VANEK.jpg
GEO 2.jpg
GEO 4.jpg
5.jpg
Medaile českých týmů z mezinárodních geografických soutěží
České týmy slavily úspěch hned na dvou mezinárodních geografických olympiádách, na iGeo (The international Geography Olympiad) v kanadském Quebecu a na Mezinárodní olympiádě věd o Zemi IESO (International Earth Science Olympiad) v Thajsku. Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky. Poděkování patří rovněž jejich učitelům a tutorům.
olympiada web.jpg
olympiada web.jpg
start up grant.jpg
vedy festival I.jpg
vedy festival IV.jpg
vedy festival II.jpg
Festival vědy 2018
Technologie hýbou světem - to bude hlavním tématem letošního ročníku popularizační akce Festival vědy. Přijďte se podívat, jaké moderní technologie využíváme v biologii, chemii, geografii či geologii! Ve středu 5. 9. 2018 8:30–18:00 na pražském Kulaťáku. Vstup na akci je zdarma.
FESTIVAL VEDYWEB.jpg
vedy festival III.jpg
Zapojte se do běhu Teribear a vytvořte fakultní tým
Teribear hýbe nejen Prahou, ale i naší fakultou. Pokud se chcete zapojit do fakultního běžeckého týmu "Rolling Scientists" a přispět tak na dobrou věc, můžete tak učinit v týdnu mezi 6. - 15. 9. Stačí následovat instrukce níže v této aktualitě.
teribear.jpg
Zapojte se do běhu Teribear a vytvořte fakultní tým
Teribear hýbe nejen Prahou, ale i naší fakultou. Pokud se chcete zapojit do fakultního běžeckého týmu "Rolling Scientists" a přispět tak na dobrou věc, můžete tak učinit v týdnu mezi 6. - 15. 9. Stačí následovat instrukce níže v této aktualitě.
teribear1.png
odpady.jpg
Nenechte si ujít kurz Odpadové hospodářství pro původce odpadů
Řešíte ve své praxi problémy při nakládání s odpady? Ústav pro životní prostředí si právě pro vás připravil návody na řešení nejčastějších složitých situací i informace přímo od tvůrců legislativy. Komplexní 2 denní kurz s certifikátem Univerzity Karlovy v Praze probíhá 3. a 10. listopadu 2018 v budově UŽP, Benátská 2, Praha 2. Přihlášky do ​30. 9. 2018.
FAKUTLNÍ ZNAK ČERVENÝ.jpg
Univerzitní workshop: Research Data Management & Open Science
Workshop proběhne 12. října 2018 v Karolinu a je určen výzkumníkům i administrátorům výzkumných projektů. Účastníci získají základní povědomí o „research data management“, „open science“ a „data management plans“ – konceptech, které jsou v evropském výzkumném prostoru stále důležitější. Součástí workshopu budou i praktická cvičení.
NEURON.jpg
Soutěž Expedice Neuron 2019 je otevřena!
Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Šanci na úspěch mají smělé projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem, přičemž ale není žádné omezení na obor, kterého se expedice týká. Nové objevy čekají všude. Hlásit se můžete do 30. září 2018.
začni si_oříz.jpg
Mentoring_plakat_A4_9_2018_final.jpg
Otevíráme nový ročník mentoringového programu pro studenty PřF UK
Chcete získat již během studia praktické zkušenosti v práci mimo fakultu a doplnit tak svoje akademické znalosti? Pak můžete využít příležitost a zapojit se do mentoringového programu, který pro Vás PřF UK již tradičně připravila. Hlaste se do 8.10.2018.
mentoring web.jpg
European Research Council (ERC): Výzvy 2019
ERC podporuje riskantní výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru. Granty jsou určeny například výzkumníkům, kteří si zakládají nebo konsolidují vlastní výzkumné týmy (ERC Starting a Consolidator) nebo osobnostem, které významně ovlivnily svůj obor (ERC Advanced). Byly zveřejněny uzávěrky a pravidla výzev pro rok 2019. Pokud plánujete nebo zvažujete podání žádosti o ERC grant, kontaktujte Oddělení projektového řízení.
ERC Starting Grants 2019: otevřená výzva a interní pokyny
ERC Starting Grants jsou určeny pro vědce 2-7 let po PhD, kteří si budují svůj nezávislý výzkumný tým. Uzávěrka je 17. 10. 2018. Prosíme výzkumníky, kteří chtějí podat přihlášku do této výzvy, aby co nejdříve kontaktovali Oddělení projektového řízení.
TIME MANAGEMENT.jpg
TIMEMANAGEMENT I.jpg
Pozvánka na workshop Time- management
Zveme Vás na workshop Time-management, který se uskuteční 10.října 2018 od 9 do 16 hodin v Malé zasedací síni Karolina. Školení bude probíhat v češtině.
Výzkumný fond CELSA – spolupráce s KU Leuven
Výzva podpoří projekty řešené společně s výzkumníky z Katolické univerzity v Lovani. Interní univerzitní uzávěrka je již 19. 10. 2018. Pokud plánujete podání přihlášky, kontaktujte prosím co nejdříve Oddělení projektového řízení.
ORIENTACNI TYDEN UK.jpg
Univerzita Karlova pořádá tradiční orientační týden
Univerzita Karlova pořádá pro všechny své nové studenty nastupující do prvního ročníku tradiční Orientační týden UK. Během pěti zářijových dnů vás čeká série přednášek, které vám výrazně usnadní vstup do nového vysokoškolského prostředí. Přednášky se konají od 17. do 21. 9. 2018 od 10 hodin.
ORIENTACNI TYDEN I.jpg
NOC VĚDCŮ.jpg
Pražská noc vědců na Albertově
Oslavte s námi 100 let české vědy! Tradiční vědecko-popularizační akce proběhne v pátek 5. října na Albertově a dalších více než třech desítkách míst České republiky. Pro veřejnost jsou připraveny workshopy, přednášky a další popularizační programy. Vstup je zdarma.
NOC VĚDCŮ.jpg
BIOCEV ZARI.jpg
BIOCEV-2.jpg
Minisympozium biofyzikálních metod - Biomolekulární interakce: metody a aplikace Biocevu
Biotechnologické a biomedicínské centrum AV a UK vás zve na minisympozium biofyzikálních metod - Biomolekulární interakce: metody a aplikace, které se koná v pondělí 24. září od 9 hodin ve Vestci. Vstup je zdarma, pozvěte své studenty a kolegy!
BIOCEV NA WEB.jpg
BIOCEV NA WEB.jpg
Metodický seminář pro školitele Univerzity Karlovy
Oddělení doktorského studia Odboru pro studium a záležitosti studentů Rektorátu UK vás zve na seminář pro školitele UK, který se koná ve středu 10. října 2018 od 10.00 v Karolinu.
Anglický překlad opatření rektora: Zásady a pravidla ochrany osobních údajů
Quo Vadis Chemie: Structurally Small, Antifouling Carbon Electrodes for the Detection of Dopamine
Katedra analytické chemie PřF UK si Vás dovoluje pozvat na přednášku "Structurall Small, Antifouling Carbon Electrodes for the Detection of Dopamine" prof. Dannyho Wonga z katedry Molekulárních věd Macquaire University v Austrálii, která se koná pod záštinou děkana PřF UK prof.RNDr. Jiřího Zimy, CSc., ve středu 19.9.2018 v 15 hodin v Knihovně analytické chemie, Hlavova 8, Praha 2.
quo vadis.jpg
Quo Vadis Chemie: Possibilities and Limitations of Diamond and Diamond-Like Materials in Electroanalytical Chemistry
Katedra analytické chemie PřF UK a UNESCO laboratoř elektrochemie životního prostředí Vás srdečně zvou na přednášku prof. Grega M. Swaina z Katedry chemie, Michigan State University, USA, "Possibilities and Limitations of Diamond and Diamond-Like Materials in Electroanalytical Chemistry", která se koná v úterý 25.9.2018 od 14 hodin v posluchárně CH2, Hlavova 8, Praha 2.
quo vadis.jpg
Nenechte si ujít přednášku světové odbornice na oblast výuky
Srdečně Vás zveme na přednášku profesorky Sarah Leupen z University of Maryland: "Použití metakognitivních a reflexních postupů při výuce: 5 účinných postupů k vyzkoušení", které se koná ve středu 19.9. od 13.00 v Zelené posluchárně, Celetná 20, Praha 1. Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce.
DANNY WONG.jpg
CANADA II.jpg
CANAD III.jpg
CANADA IV.jpg
CANADA V.jpg
CANADA VI.jpg
CANADA VII.jpg
CANADA VII a.jpg
CANADA VIII.jpg
CANADA IX.jpg
CANADA X.jpg
DO ZPRAVY.jpg
DO ZPRAVY I.jpg
8. konference Středoevropské asociace pro kanadská studia
Ve dnech 20. - 22. 9. 2018 proběhne za spoluúčasti geografů z naší fakulty na Univerzitě Karlově “8th Triennial International Conference of the Central European Association for Canadian Studies”. Program konference naleznete po rozkliknutí aktuality.
NA WEB.jpg
CANADA IV a.jpg
OCENENI RUK.jpeg
Vědecká rada Univerzity Karlovy oceňovala
Na zasedání vědecké rady UK, ve čtvrtek 20. září, byly osobnostem Univerzity Karlovy předány medaile a pamětní listy. Za významnou celoživotní práci v sociální geografii a regionálním rozvoji a za dlouholetou pedagogickou a vědeckou činnost na UK byli oceněni hned tři vědci z PřF UK: doc. RNDr. Ivan Bičík, CSc., prof. RNDr. Dušan Drbohlav, CSc. a RNDr. Ludvík Kopačka, CSc. Všem oceněným gratulujeme!
oceneni ruk I.jpg
Led jako mladý “fosilní záznam”
Voda je natolik všudypřítomnou a základní sloučeninou, že si laik stěží představí, že by mohla z vědeckého hlediska vůbec představovat nějakou záhadu. Opak je však pravdou. Řada fyzikálních vlastností vody je stále obestřena tajemstvím. Jeden z dříve nevysvětlených jevů nedávno objasnili geologové Jolana Hrubá a Günther Kletetschka z Přírodovědecké fakulty University Karlovy.
Dětský den v Karolinu
Univerzita Karlova Vás srdečně zve na Dětský den, který se koná 28. září 2018 od 10 do 18 hod v Karolinu, v rámci oslav 100.výročí založení Československa. Dětští návštěvníci se budou moci seznámit s každodenním životem za první republiky, s jejími významnými osobnostmi, zacvičit si se Sokoly a mnoho dalšího. Nevšedním zážitkem bude dobrodružná hra v uličkách Prahy. Vstup zdarma.
LOGO UK.jpg
3D.png
3D model interiéru přízemí budovy Přírodovědecké fakulty
Animaci průletu přízemím budovy PřF UK na Albertově vytvořil v rámci své bakalářské práce student katedry aplikované geoinformatiky a kartografie David Maceška.
3DI.jpg
Metodický seminář pro školitele Univerzity Karlovy 10. 10. 2018
Přihlášky do 5. 10. 2018
VAVRA WEB.jpg
Zemřel prof. RNDr. Jiří Vávra, DrSc.
Katedra parazitologie PřF UK a Laboratoř elektronové mikroskopie PřF UK s hlubokým zármutkem oznamují, že zemřel prof. RNDr. Jiří Vávra, DrSc., emeritní profesor a bývalý vedoucí katedry parazitologie, proděkan PřF UK, světoznámý vědec, výjimečný pedagog i mentor a kolega.
VAVRA.jpg
VAVRA WEB.jpg
obrazek č. 1 Ice profile.jpg
obrazek č.2.jpg
obrazek c.3.jpg
Vnitrostátní procedura přistoupení k Akci COST – uzávěrka 22. října
Vzhledem k nadcházejícímu vyhlášení veřejné soutěže podprogramu Inter-COST MŠMT stanovuje nejzazší termín na zaslání přihlášek pro vnitrostátní proceduru přistoupení k Akci COST na 22. 10. 2018 (budou-li příslušné dokumenty zaslány po tomto termínu, nebude pro žadatele možná účast ve veřejné soutěži). Pokud hodláte tuto vnitrostátní proceduru absolvovat, kontaktujte prosím co nejdříve Oddělení projektového řízení.
Plakat_Lindahl_A4_9_2018_landscape_final.jpg
lindahl web.jpg
Přednáška nositele Nobelovy ceny prof. Tomase Lindahla
Přirodovědecká fakulta UK a Ústav molekulární genetiky AV ČR vás srdečně zvou na přednášku biochemika, nositele Nobelovy ceny za chemii (2015), profesora Tomase Lindahla, "Projects on Inherited Autoimmunity and Alternative Life Forms", která se koná 16.října ve 14 hod ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, Praha 2.
lindahl web.jpg
AUMANN.jpg
AUMANN I.jpg

Akce dokumentů