22. ročník International Summer School on Bioanalysis

Ve dnech 8. až 12. července 2024 proběhl na chemickém ústavu PřF UK pod záštitou děkana prof. Zimy 22. ročník International Summer School on Bionalysis. Akce, kterou pořádal tým pedagogů a doktorandů z katedry analytické chemie a katedry fyzikální a makromolekulární chemie se zúčastnilo 82 zástupců z celkem 19 univerzit.

Foto: Lucie Pražáková

International Summer School on Bioanalysis se konala v rámci projektu Central European Exchange Program for University Studies (CEEPUS) a účastnilo se jí 25 pedagogů a 57 studentů. Na ty čekalo zhruba 16 hodin přednášek a seminářů, bylo prezentováno 38 posterů, program byl doplněn uvítacím večírkem na terase knihovny chemické sekce, exkurzí do Plzeňského Prazdroje a závěrečnou open air party.

V průběhu každého dne bylo na webu letní školy zveřejněno zadání nového úkolu , kteří se účastníci mohli pokusit vyřešit.  Úkoly jsou pro případné zájemce stále k dispozici.   Nejrychlejší řešitel byl vždy odměněn drobnými cenami z fakultního e-shopu.

foto: Lucie Pražáková
Foto: Lucie Pražáková