E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



RSS

Kanál RSS

Cena Seismik - soutěž o nejlepší diplomovou a bakalářskou práci
Společnost Seismic s.r.o. vyhlašuje soutěž o nejlepší závěrečnou práci v oboru teoretická a užitá geofyzika/seismika. Soutěž je určena studentům bakalářského a magisterského studia, kteří obhájili či obhájí závěrečnou práci v akademickém roce 2018-2019. Přihlášky zasílejte do 14. října 2019.
Česko - A jak dál? Veřejná diskuse k vzdělávání v ČR
V jakém stavu je české školství? Jaké novinky přináší do výuky 21. století? Proč ve školách chybí učitelé? Jak zlepšit vzdělávání pro úspěch ČR? Přijďte nám říct svůj názor. Těšíme se na vás.Vstup na diskusi je zdarma.
Jste absolventem "Křemencárny"? Hledají Vás!
Masarykově střední škole chemické, sídlící v Křemencově ulici, neřekne prakticky nikdo jinak než "Křemencárna". Tato škola, z níž se odnepaměti rekrutovala řada našich studentů a pozdějších absolventů, brzy oslaví 75. výročí svého založení. Pokud mezi její absolventy patříte i vy, můžete se podílet na almanachu, který se chystá k jejímu založení.
Polymerní chemik David Šorm získal druhé místo v Ceně Contipro 2019
Biotechnologická firma Contipro se sídlem v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku vypsala první ročník soutěže Cena Contipro pro nejlepší diplomové práce. V kategorii “Polymery” získal druhé místo Mgr. David Šorm z katedry fyzikální a makromolekulární chemie. Gratulujeme!
Seminář Věk nerovnováhy
Zveme všechny příznivce vědy, výzkumu a inovací na seminář na téma Věk nerovnováhy, který proběhne v pondělí 17.června 2019 od 14 hod v Impact Hub v Praze. Na semináři budou mj. prezentovány knihy Václava Cílka Věk nerovnováhy a Žulové krajiny středních Čech.
Vernisáž výstavy: Kartografie v časech mezi poustevnami a koněspřežkou
Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy historických map, kterou pro vás ve spolupráci s Národní knihovnou ČR připravila Mapová sbírka PřF. Vernisáž se koná v úterý 28.5. v 17 hod. v Galerii Klementinum v Praze, výstavu můžete zhlédnout do 4.7.2019.
Přednáška: Nová či znovu se objevující onemocnění
Srdečně vás zveme na další přednášku z cyklu Věda pod makrohledem, která se koná ve středu 5. června od 17:45 na půdě Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, Heyrovského náměstí 2, Praha 6. Vstup volný.
Mezinárodní týden koučování 2019: přednáška a koučovací zóny
V rámci Mezinárodního týdne koučování 2019 Vám nabízíme ojedinělou příležitost navštívit zdarma koučovací zónu pod vedením profesionálních koučů, která pro Vás bude otevřena ve čtvrtek 16. května na půdě Přírodovědecké fakulty na Albertově. Nenechte si ujít ani zajímavou přednášku profesora Aleše Stuchlíka z Fyziologického ústavu AV ČR, která Vám představí základy koučovacího přístupu, klasické i nedávné poznatky neurovědy a styčné koncepty obou oborů. Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Pro vstup do koučovací zóny je nutná registrace.
Z Albertova na Harvard - šťastný příběh z laboratoře proteinových struktur
Doktorka Katarína Pšenáková je čerstvou absolventkou katedry fyzikální a makromolekulární chemie. Díky podpoře pro nadané studenty, mimo jiné i z Nadačního fondu PřF UK, nahlédla během svého doktorského studia do laboratoře National Institute of Health ve Washingtonu D.C. Její cesta na postdoktorskou stáž, na kterou nedávno nastoupila, vedla již na slavný Harvard.
Nenechte si ujít komentovanou prohlídku Periodické tabulky prvků
Komentovaná prohlídka proběhne ve čtvrtek 28.3.2019 od 19 hod v budově Chemického ústavu PřF UK, Hlavova 8, Praha 2. Stálá výstava obsahuje 80 vzorků prvků od vodíku po bismut a vše je doplněno dotykovou obrazovkou a systémem nasvícení jednotlivých boxů tak, že je možné zvýraznit nejen obecné trendy v tabulce (teplota tání, elektronegativita apod.) ale i biologický význam jednotlivých prvků či rok jejich objevu. Vstup na prohlídku je volný.
Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů
I v letos budou historické prostory pražského Karolina hostit další ročník Dne celoživotního vzdělávání a Festivalu absolventů. Absolventy PřF UK, kteří promovali v roce 1969, čeká ve Velké aule Karolina Zlatá promoce, a to v 15:30
Nepřehlédněte zajímavou pracovní nabídku
Společnost DIANA Biotechnologies s.r.o., inovativní malá biotechnologická firma, zabývající se vývojem inovativních produktů a služeb pro klinickou diagnostiku a vývoj léčiv a využívající vlastní patentovanou technologii DIANA hledá pracovníky do svého týmu.
Mezi laureáty ceny Wernera von Siemense byla i absolventka naší fakulty
Celkem 26 nejlepších mladých vědců, studentů a pedagogů převzalo ocenění ve 21. ročníku prestižní vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Český Siemens v ní ocenil projekty z oblasti technických a přírodovědných oborů ve čtyřech kategoriích. Jednou z laureátek ocenění byla i naše absolventka Martina Doubková. Gratulujeme!
Srovnání zamořenosti vesnic kouřem z domácího vytápění má první výsledky. Data jsou alarmující!
Ve dnech 12. – 14. prosince 2018 se v Praze sejdou evropští odborníci na sledování kvality ovzduší, aby zhodnotili výsledky srovnávacího měření znečištění vzduchu malých sídel během topné sezony. Výzkum probíhá v rámci projektu CONSPIRO – Breathing Together for Cleaner Air (dýchat společně za lepší ovzduší), koordinovaného společností SCIENCE IN a Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy.
Zemřel Vladimír Plešinger
V neděli 2. prosince 2018 zemřel ve věku 80 let Vladimír Plešinger, geolog, cestovatel a geograf. Za své knihy získal řadu literárních ocenění, Kniha Konga získala hlavní cenu poroty Egona Ervína Kische za rok 2007. Do časopisu Lidé a Země přispíval desetiletí. V roce 2012 získal zvláštní cenu Kompas, udělenou u příležitosti 60. výročí založení časopisu Lidé a Země za mimořádný přínos českému cestovatelství a publicistice. Vladimír Plešinger zasvětil svůj život cestám především po Jižní Americe a Africe.
Hamba na PřF UK
Zveme všechny zájemce o dobré divadlo na reprízu, možná poslední, představení Genius loci divadelního souboru Hamba, a to v úterý 11. prosince 2018 v 19:00 ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, Praha 2
První start-up grant Nadace Experientia putuje na Přírodovědeckou fakultu
Historicky první start-up grant Nadace Experientia získává mladý vědec Ing. Ondřej Baszczyňski, Ph.D. Svoji vlastní výzkumnou skupinu podpořenou po tři roky částkou 2 miliony korun ročně založí již 1. ledna 2019 na půdě Přírodovědecké fakulty UK. V mezinárodně hodnocené soutěži Nadace Experientia uspěl Baszczyňski se svým projektem cíleného doručování biologicky aktivních látek na místo účinku založeného na fosfátových proléčivech.
Dětský den v Karolinu
Univerzita Karlova Vás srdečně zve na Dětský den, který se koná 28. září 2018 od 10 do 18 hod v Karolinu, v rámci oslav 100.výročí založení Československa. Dětští návštěvníci se budou moci seznámit s každodenním životem za první republiky, s jejími významnými osobnostmi, zacvičit si se Sokoly a mnoho dalšího. Nevšedním zážitkem bude dobrodružná hra v uličkách Prahy. Vstup zdarma.
Chemici, nepřehlédněte zajímavou nabídku placené stáže!
Společnost Glycon Biochemicals GmbH se sídlem v Luckenwalde (35 km jižně od Berlína) Vám nabízí stáž v oboru preparativní organické chemie v rámci projektu "Vývoj a syntéza detergentů za účelem isolace a krystalizace membránových proteinů''. Doba stáže či práce je minimálně 4 týdny, nástup možný kdykoli. Bezplatné ubytování zajištěno.
Oslavte republiku ve velkém stylu na Vyšehradě!
1.lékařská fakulta UK pořádá spolu s Univerzitou Karlovou a dalšími partnery festival k oslavě 100. výročí založení Československa. Přijďte v sobotu 15.září 2018 od 10.00 do parku na Vyšehradě a užijte si skvělou narozeninovou oslavu. Vstup zdarma bez rozdílu věku.

Akce dokumentů