Za chemií na Přírodovědu – seminář pro žáky středních škol

Na Sekci chemie právě proběhl 6. ročník semináře pro žáky SŠ Za chemií na Přírodovědu. Tématem letošního ročníku byla Periodická tabulka prvků v průběhu času. V termínech 22. 5., 5. 6. a 19. 6. 2024 zavítalo na Sekci chemie PřF UK v doprovodu svých učitelů celkem 180 žáků středních škol z celé ČR. Program zahajoval svou přednáškou Historie periodické tabulky prvků aneb od atomistů k atomu  doc. Karel Nesměrák z Katedry analytické chemie.

Poté žáci postupně navštívili 4 stanoviště, která pro ně připravili akademičtí pracovníci Katedry analytické chemie, Katedry anorganické chemie, Katedry biochemie a Katedry učitelství a didaktiky chemie. Žáci šli experimentálně Po stopách tajemství prvků, řešili Periodickou detektivku  a odkrývali přítomnost prvků ve sloučeninách v Biochemické pátračce a také si zahráli hru Chemické bitevní lodě a poznávali prvky PSP pomocí Hands on aktivit.

Žáci, kteří nasbírali na jednotlivých stanovištích písmenka do tajenky dne a správně tajenku vyřešili, byli zařazeni do slosování o celkem 6 cen, kterými byly propagační předměty PřF UK. Jsme rádi, že žáci byli s programem velmi spokojeni a že se u nás do své výuky chemie inspirovali i jejich učitelé, kteří žáky na seminář doprovázeli. Děkujeme všem lektorům za zdárný průběh semináře a poděkování také patří našim studentům, kteří se na semináři rovněž podíleli.

Publikováno: Pondělí 24.06.2024 09:20