Z obhajoby dizertace rovnou na titulku Science!

Pokud bychom měli dát dohromady výčet skutečně výjimečných studentů naší katedry, Vojta Kubelka by byl patrně na jedné z předních příček. Ne-li té přímo první. Vojta projevil svoji píli spojenou s naprosto profesionálními znalostmi nejen naší fauny již jako bakalářský student. Nyní se mu však povedlo něco vskutku mimořádného - poslední kapitola jeho dizertační práce vyšla shodou okolností těsně před vlastní obhajobou v prestižním Science! Zdobí však rovněž samotnou titulku tohoto světově proslulého časopisu. Vojta nám udělal velikou radost a my mu z celého srdce gratulujeme!

S Vojtou vyšel na stránkách fakulty obsáhlý rozhovor k tématu bahňáku. Doporučujeme jej k přečtení. Původní vědecký článek je ke stažení na webu Science.

Publikováno: Středa 14.11.2018 12:00