Mgr. Eva Hoffmannová

Ph.D. STARS student

Laboratoř 3D zobrazovacích a analytických metod
Katedra antropologie a genetiky člověka
Viničná 7, 128 00 Praha 2

Školitel: prof. RNDr. Jana Velemínská, Ph.D.

Email: eva.hoffmannova87@gmail.com

Disertační práce:

Vývoj obličeje u pacientů s orofaciálními rozštěpy po neonatální primární sutuře rtu: 3D longitudinální studie

Výzkumné projekty a granty:

Hlavní řešitel:
GAUK 656216 Forenzní identifikace a progrese/reverze věku dětí a juvenilních jedinců (2016–2018)

Publikační činnost:

Velemínská, J., Kožejová Jaklová, L., Kočandrlová, K., Hoffmannová, E., Koudelová, J., Suchá B., & Dupej, J. (2022). Three‑dimensional analysis of modeled facial aging and sexual dimorphism from juvenile to elderly age. Scientific Reports, 12, 21821.

Kočandrlová, K., Dupej., J., Hoffmannová, E., & Velemínská, J. (2021). Three-dimensinal mixed longitudinal study of facial growth changes and variability of facial form in preschool children using stereophotogrammetry. Orthodontics & Craniofacial Research, 24(4), 551–519.

Kožejová Jaklová, L., Hoffmannová, E., Dupej, J., Borský, J., Jurovčík, M., Černý, M., & Velemínská, J. (2021). Palatal growth changes in newborns with unilateral and bilateral cleft lip and palate from birth until 12 months after early neonatal cheiloplasty using morphometric assessment. Clinical Oral Investigations, 25(6), 3809–3821.

Jaklová, L., Borský, J., Jurovčík, M., Hoffmannová, E., Černý, M., Dupej, J., & Velemínská, J. (2020). Three-dimensional development of the palate in bilateral orofacial cleft newborns 1 year after early neonatal cheiloplasty: classic and geometric morphometric evaluation. Journal of Cranio-Maxillofacial Surgery, 48(4), 383–390.

Koudelová, J., Hoffmannová, E., Dupej., J., & Velemínská, J. (2019). Simulation of Facial Growth Based on Longitudinal Data: Age Progression and Age Regression Between 7 and 17 Years of Age Using 3D Surface Data. PLoS One, 14(2), e0212618.

Čaplovičová, M., Moslerová, V., Dupej, J., Macek, M., Zemková, D., Hoffmannová, E., Havlovicová, M., & Velemínská, J. (2018). Modeling age‐specific facial development in Williams–Beuren‐, Noonan‐, and 22q11.2 deletion syndromes in cohorts of Czech patients aged 3–18 years: A cross‐sectional three‐dimensional geometric morphometry analysis of their facial gestalt. American Journal of Medical Genetics, 176(12), 2604–2613.

Hoffmannová, E., Moslerová, V., Dupej, J., Borský, J., Bejdová, Š., & Velemínská, J. (2018) Three-dimensional development of the upper dental arch in unilateral cleft lip and palate patients after early neonatal cheiloplasty. International Journal of Pediatric Otorhinolaryngology, 109, 1–6.

Moslerová, V., Dadáková, M., Dupej, J., Hoffmannová, E., Borský, J., Černý, M., Kočandrlová, K., & Velemínská, J. (2018). Three-dimensional assessment of facial asymmetry in preschool patients with orofacial clefts after neonatal cheiloplasty. International Journal of Pediatric Otorhinolaryngology, 108, 40–45.

Hoffmannová, E., Bejdová, Š., Borský, J., Dupej, J., Cagáňová, V., & Velemínská, J. (2016). Palatal growth in complete unilateral cleft lip and palate patients following neonatal cheiloplasty: classic and geometric morphometric assessment. International Journal of Pediatric Otorhinolaryngology, 90, 71–76.

Dadáková, M., Cagáňová, V., Dupej, J., Hoffmannová, E., Borský, J., & Velemínská, J. (2016). Three-dimensional evaluation of facial morphology in pre-school cleft patients following neonatal cheiloplasty. Journal of Cranio-Maxillo-Facial Surgery, 44, 1109–16.

Hoffmannová, E., Borský, J., Cagáňová, V., Dupej, J., Peterková, R., Peterka, M., Černý, M., & Velemínská, J. (2015). Růst horní čelisti u pacientů s jednostranným rozštěpem rtu a patra v prvním roce života po neonatální cheiloplastice. Neonatologické listy, 21, 12–15.