Evropské partnerství Water4All připravuje výzvu k předkládání návrhů mezinárodních projektů Water and Health. Vyhlášení výzvy je plánováno na 12. 9. 2025, uzávěrka pro předběžné návrhy projektů (pre-proposals) na 13. 11. 2025.
Účast českých subjektů v projektech by měla financovat Technologická agentura České republiky (TA ČR).
► 25. 9. 2025 Water4All pořádá webinář pro žadatele. Registrace (zdroj).
Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, nejpozději 1 měsíc před uzávěrkou, Oddělení projektového řízení (Martina Holíková, martina.holikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit všechny administrativní náležitosti přihlášky.
Pokud uvažujete o tom, že byste projekt koordinovali, prosím, kontaktujte nás CO NEJDŘÍVE, v nejhorším případě nejpozději cca 2–3 měsíce před uzávěrkou.
- Call Pre-Announcement webpage – zaměření výzvy, harmonogram, zapojené země, klíčové odkazy.
- Partnersearch tool.
- Databáze v minulosti financovaných projektů – abstrakty, složení konsorcií atd.
- Stránka TA ČR k této výzvě – novinky pro české žadatele (dokumenty pro české žadatele, budou zveřejněny na této stránce).
Projekty by se měly zabývat klíčovými výzvami souvisejícími s vazbou mezi vodou a lidským zdravím, včetně kvality vody, znečišťujících látek a technologií úpravy vody.
Návrhy se musí zaměřit alespoň na jednoho z následujících témat:
- Topic 1: Waterborne contaminants & health risks: occurrence, behaviour, interactions and vulnerability
- Topic 2: Innovative tools and technologies for Water quality and exposure monitoring
- Topic 3: Water treatment and exposure mitigation
- Topic 4: Governance, socio-economic innovation, and policy integration for water and health
Do projektu musí být zapojeni minimálně 3 partneři ze 3 zemí zapojených do výzvy, z toho alespoň 2 musí být země EU nebo země asociované k programu Horizont Evropa, a maximálně může být do projektu zapojeno 7 partnerů. Obvyklá velikost konsorcia bývá cca 4 až 7 partnerů ze 3 až 5 zemí. Doba řešení projektu bývají 3 roky.
Každý partner musí splňovat kritéria způsobilosti svého národního poskytovatele.
Země plánující zapojení do výzvy: Austria, Belgium, Brazil, Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, India, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxemburg, Malta, Moldova, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, South Africa, Spain, Switzerland, Tunisia, Türkiye, UK.
Financování účasti českých subjektů bude navázáno na program TA ČR Sigma (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce), financován pravděpodobně bude pouze aplikovaný výzkum. Celková částka podpory pro české uchazeče v této výzvě je 500 000 euro, maximálně 160 000 euro na jeden projekt (jeho českou část). Maximální intenzita podpory pro české účastníky pravděpodobně bude 80 % (pro českou část projektu celkem).
Projektové návrhy budou podávány elektronicky koordinátorem projektu. Současně budou čeští účastníci pravděpodobně muset k datu uzávěrky podat TA ČR „návrh projektu“ prostřednictvím SISTA (pravděpodobně půjde o administrativní a rozpočtové informace o návrhu), aby TA ČR mohla ověřit národní způsobilost návrhu.
Aktualitu publikovala Ludmila Součková 15. 7. 2025.
Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.
Přehled všech grantových aktualit | All current funding news |
Newsletter „Grantové informace” |
“Funding Opportunities” newsletter |