Evropské partnerství One Health Antimicrobial Resistance (OHAMR) informovalo o své připravované výzvě k předkládání návrhů mezinárodních projektů. Vyhlášení výzvy je plánováno na 18. 11. 2025.
Účast českých subjektů v projektech má být financována prostřednictvím Agentury pro zdravotnický výzkum České republiky (AZV).
Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, nejpozději 1 měsíc před uzávěrkou, Oddělení projektového řízení (Martina Holíková, martina.holikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit všechny administrativní náležitosti přihlášky.
Pokud uvažujete o tom, že byste projekt koordinovali, prosím, kontaktujte nás co nejdříve, v nejhorším případě nejpozději cca 2–3 měsíce před uzávěrkou.
OHAMR by mělo podporovat výzkum a inovace vedoucí ke zlepšení kontroly rezistentních patogenů, lepší diagnostice a účinné léčbě infekcí a k preventivním opatřením snižujícím používání antimikrobiálních látek a šíření antimikrobiální rezistence.
Potenciální výzkumné cíle této výzvy by měly být v souladu s cíli uvedenými v dokumentu OHAMR Strategic Research and Innovation Agenda:
- To develop new antimicrobials, novel treatment protocols or alternative treatment strategies against Human Infectious diseases along with their respective diagnostics.
- To improve, preserve and reinforce the clinical efficacy of the current treatment antimicrobials.
- Identification of barriers to access, availability, quality and uptake of therapeutic solutions and development of solutions to overcome those barriers.
- Assessment and prediction of the impact of economic incentives and regulations on drug development, drug production, drug supply and treatment availability.
Bližší informace o podmínkách výzvy zatím nejsou zveřejněny.
Do projektů tohoto typu obvykle musí být zapojeni minimálně 3 partneři ze 3 zemí zapojených do výzvy, z toho alespoň 2 země EU nebo země asociované k programu Horizont Evropa. Tyto podmínky ale bývají různé pro různá evropská partnerství. Častá velikost konsorcií bývá cca 5–10 partnerů.
Každý partner musí splňovat kritéria způsobilosti svého národního poskytovatele.
Země předběžně plánující zapojení do této výzvy: Austria, Belgium, Canada, Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Hungary, Ireland, Israel, Italy, Latvia, Lithuania, Malta, Moldova, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Türkiye, United Kingdom.
Financování účasti českých subjektů bude pravděpodobně navázáno na Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 – 2030, Podprogram 3: Evropská partnerství v oblasti zdraví. Financován bývá pouze aplikovaný výzkum, maximální intenzita podpory pro české účastníky bývá v případě výzkumných organizací až 100 %.
Aktualitu publikovala Ludmila Součková 24. 6. 2025.
Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.
Přehled všech grantových aktualit | All current funding news |
Newsletter „Grantové informace” |
“Funding Opportunities” newsletter |