Výzkumné týmy na Biologické sekci
Vybrané týmy mají zpracované prezentační listy (v angličtině).
Terénní výzkum v zahraničí je zobrazen na mapě.
Katedra antropologie a genetiky člověka
- Biomedicínský výzkum - Petr Sedlak
- Laboratoř 3D zobrazovacích a analytických metod; prezentační list - Jana Velemínská
- Laboratoř antropologie kostní tkáně - Vladimír Sládek
- Laboratoř molekulární antropologie - Pavlína Daňková
Katedra botaniky
- Algologie (externí web); prezentační list - Pavel Škaloud
- Cytometrická laboratoř PřF UK (externí web) - Jan Suda
- Ekologie a dynamika řasové biodiverzity v mokřadních a terestrických ekosystémech (externí web) - Pavel Škaloud
- Ekologie luk (externí web) - Zdeněk Janovský
- Evoluce a diverzita cévnatých rostlin (externí web) - Tomáš Fér
- Geobotanika (externí web) - Tomáš Herben
- Lichenologická výzkumná skupina (externí web) - David Svoboda
- Mykologická výzkumná skupina (externí web); prezentační list - Ondřej Koukol
- Paleoekologie; prezentační list - Petr Kuneš
Katedra buněčné biologie
- Laboratoř analýzy proteinových struktur - Marian Novotný
- Laboratoř buněčné imunologie - Jan Černý
- Laboratoř genomiky mikroorganismů (externí web) - Martin Převorovský
- Laboratoř imunoregulací; prezentační list - Vladimír Holáň, Magdaléna Krulová
- Laboratoř invazivity nádorových buněk; prezentační list - Jan Brábek, Daniel Rösel
- Laboratoř mezibuněčné komunikace (externí web) - Jan Mašek
- Laboratoř mikrobiální imunologie (externí web) - Jan Dobeš
- Laboratoř molekulární genetiky vývoje; prezentační list - Marie Macůrková, Lenka Libusová
- Laboratoř regulace genové exprese - Petr Folk, František Půta
- Laboratoř strukturní biologie - Václav Veverka
- Laboratoř vývojové biologie - Vladimír Krylov, Jaroslav Mácha, Tereza Tlapáková
- Molekulární dynamika imunitní odpovědi - Karel Drbal
- Strukturní neurobiologie (externí web) - Daniel Rozbreský
Katedra ekologie
- Astakologie - Adam Petrusek
- Bioakustika - Tereza Petrusková
- Ekologie kryosféry (externí web) - Marek Stibal
- Ekologie řas extrémních prostředí; prezentační list - Linda Nedbalová
- Gecko Team - Reprodukční biologie plazů (externí web) - Lukáš Kratochvíl
- Makroekologie a tropická ekologie ptáků - David Hořák
Katedra experimentální biologie rostlin
- Buněčný růst a diferenciace (externí web) - Matyáš Fendrych
- Laboratoř buněčné biologie a biotechnologie rostlin prezentační list - Jan Petrášek, Kateřina Schwarzerová, Lukáš Fischer
- Laboratoř buněčné morfogeneze (externí web) - Viktor Žárský, Fatima Cvrčková
- Laboratoř ekofyziologické anatomie (externí web) - Jana Albrechtová
- Laboratoř fyziologické anatomie (externí web) - Aleš Soukup
- Laboratoř studia regulačních faktorů morfogeneze rostlin (externí web) - Helena Lipavská
Katedra fyziologie
- Skupina bioenergetiky a svalové fyziologie - Jitka Žurmanová
- Skupina fyziologických adaptací a biorytmů - Stanislav Vybíral
- Skupina fyziologie epitelů a transportních procesů - Jiří Pácha
- Skupina membránových receptorů a buněčné signalizace - Jiří Novotný
- Skupina neurobiologie chování a paměti - Zdeňka Bendová
Katedra genetiky a mikrobiologie
- Laboratoř biologie kvasinkových kolonií (externí web); prezentační list - Zdena Palková
- Laboratoř cytogenetiky pavoukovců - Jiří Král
- Laboratoř fyziologie bakterií - Ivo Konopásek
- Laboratoř genetiky bakterií - Irena Lichá
- Laboratoř genetiky rostlin - Dana Holá
- Laboratoř virologie (externí web) - Jitka Forstová
- Laboratoře biochemie RNA - Martin Pospíšek
Katedra parazitologie
- Helmintologická laboratoř (externí web) - Petr Horák
- Laboratoř biologie hmyzích vektorů (externí web) - Petr Volf
- Laboratoř evoluční protistologie (externí web) - Vladimír Hampl
- Laboratoř molekulární biologie a biochemie parazitických prvoků (externí web) - Jan Tachezy
- Laboratoř příjmu a intracelulárního metabolismu kovů (externí web) - Róbert Šuťák
- Laboratoř transportu proteinů a biogeneze organel (externí web) - Pavel Doležal
- Ptačí parazité (externí web) - Milena Svobodová
Katedra zoologie
- Antipredační mechanismy kořisti a chování predátorů - Alice Exnerová, Pavel Štys
- Biologie pavoukovců - František Šťáhlavský, Jaroslav Smrž
- Etologie a sociobiologie (externí web) - Daniel Frynta
- Etologie člověka (externí web) - Jan Havlíček
- Evoluce hmyzu (externí web) - Jakub Prokop
- Evoluční biogeografie savců - Ivan Horáček
- Evoluční ekologie ptáků (externí web) - Tomáš Albrecht, Veronika Javůrková
- Integrativní evoluční biologie obratlovců (externí web) - Pavel Hulva
- Klasická vertebratologie - Vladimír Vohralík, Miroslav Švátora
- Laboratoř diverzity a evoluce anaerobních protist - Ivan Čepička
- Laboratoř evoluční a ekologické imunologie (externí web); prezentační list - Michal Vinkler
- Laboratoř genetiky chování (externí web) - Pavel Stopka
- Laboratoř smyslové a evoluční neurobiologie - Pavel Němec
- Laborka přes držky (externí web) - Robert Černý
- Malakologie - Lucie Juřičková
- Neuroetologie - Tereza Nekovářová
- Populační a evoluční genetika (externí web) - Pavel Munclinger, Radka Reifová
Jste-li členem týmu, u kterého jsou uvedeny chybné údaje nebo který v seznamu chybí, vyplňte tento formulář nebo kontaktujte správce webu.
Akce dokumentů