Výzkumné týmy
Seznam výzkumných týmů na Chemické sekci Přírodovědecké fakulty UK v Praze.
Vybrané týmy mají zpracované prezentační listy (v angličtině)
Katedra analytické chemie
- Elektrochemické analytické metody – Vlastimil Vyskočil
- Separační analytické metody – Pavel Coufal
- Spektrometrické analytické metody – Juraj Dian
Katedra anorganické chemie
- Centrum molekulových a krystalových struktur – Ivana Císařová
- Centrum pro cílenou syntézu a aplikace perspektivních materiálů – CUCAM (externí web) – Russell Morris, Ivan Němec
- Fotochemie a supramolekulární chemie porfyrinoidů (externí web); prezentační list – Jiří Mosinger
- Chemie pevných látek a nanomateriálů (externí web) – Ivan Němec
- Organoprvková chemie a katalýza (externí web) – Petr Štěpnička
- Koordinační a bioanorganické chemie (externí web); prezentační list – Petr Hermann
Katedra biochemie
- Strukturní biochemie a MS multiproteinových komplexů; prezentační list – Miroslav Šulc
- Strukturní biochemie a buněčná signalizace – Petr Novák
- Modelování biomolekul – Václav Martínek
- Strukturní biochemie imunitního rozpoznávání – Ondřej Vaněk
- Biochemie molekulární karcinogenese, genotoxicity a enzymů determinujících vývoj a redukci procesů maligní transformace – Radek Indra
- Modulace klíčových biotransformačních enzymů xenobiotiky; prezentační list – Petr Hodek
- Struktura a funkce senzorových proteinů; prezentační list – Markéta Martínková
- Profylaxe mikrobiálních infekcí u CF; prezentační list – Petr Hodek
- Molekulární podstata bakteriální adherence u CF; prezentační list – Božena Kubíčková
- Genetická reparace defektu CFTR – Lucie Bořek-Dohalská
- Biochemie rostlin; prezentační list – Helena Ryšlavá
- Biochemie patogenních kvasinek – Olga Heidingsfeld
- Proteasy lidských patogenů – Jan Konvalinka
Katedra fyzikální a makromolekulární chemie
- Biofyzikální chemie (externí web) – Tomáš Obšil
- Centrum pro cílenou syntézu a aplikace perspektivních materiálů – CUCAM (externí web) – Russell Morris, Ivan Němec
- Elektromigrační separační procesy (externí web) – Bohuslav Gaš
- Modelování (nano)materiálů – Petr Nachtigall
- Povrchově zesílený Ramanův rozptyl (externí web) – Blanka Vlčková
- Skupina mikroporézních polymerů – Jan Sedláček
- Soft Matter (externí web) – Karel Procházka
- Speciální polymery – Jiří Vohlídal
Katedra organické chemie
- Bioorganická a medicinální chemie nukleových kyselin (externí web) – Michal Hocek
- Ekochemie organických sloučenin, fytoremediace, značené sloučeniny, radiofarmaka (externí web) – Stanislav Smrček
- Fyzikální organická chemie (externí web) – Pavel Kočovský
- Chemická biologie (externí web) – Jiří Míšek
- Katalýza v organické syntéze (externí web) – Martin Kotora
- Medicinální chemie & Drug delivery (externí web) – Ondřej Baszczyňski
- Organokatalýza a enantioselektivní syntéza (externí web) – Jan Veselý
- Organokovová a syntetická chemie (externí web) – Lukáš Rýček
- Supramolekulární chemie (externí web) – Jindřich Jindřich
- Synthesis & Bioactivity (externí web) – Eliška Matoušová
Katedra učitelství a didaktiky chemie
- Chemické vzdělávání – obsah a metody výuky – Hana Čtrnáctová
- Chemické vzdělávání – experimenty ve výuce – Petr Šmejkal
Servisní centrum chemické sekce
- Nukleární magnetická rezonance – Zdeněk Tošner
Jste-li členem týmu, u kterého jsou uvedeny chybné údaje nebo který v seznamu chybí, vyplňte tento formulář nebo kontaktujte správce webu.
Akce dokumentů